Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Rosjanie bez porażki, drugi tie-break dla Włochów

LŚ, gr. B: Rosjanie bez porażki, drugi tie-break dla Włochów

Drugie zwycięstwo w Hawanie odnieśli siatkarze Rosji, tym razem pokonując Kubę 3:0. W ostatnim meczu drugiej kolejki Włosi po raz drugi pokonali Koreańczyków po tie-breaku.

Po swoim drugim triumfie nad reprezentacją Kuby, Rosjanie pozostają jedynym zespołem w grupie B, który nie doznał jeszcze porażki. Nie pomógł doping 20 000 publiczności zgromadzonej w Hawanie. Rosyjscy siatkarze poszli śladem piłkarzy i odnieśli pewne zwycięstwo. Rosyjski trener, Vladimir Alekno dokonał pewnych roszad w składzie wyjściowym. Z podstawowej szóstki zostawił jedynie Połtawskiego , Wołkowa oraz Werbowa . Kuba natomiast rozpoczęła mecz z Bellem .

Głównym mankamentem w grze gospodarzy była słaba gra w obronie. Wyraźnie widać było również brak koncentracji w zespole gospodarzy. Kubańczycy nie lepiej radzili sobie także w innych elementach siatkarskiego rzemiosła. Ich nieskuteczne ataki i zagrywki nie były żadnym zagrożeniem dla przeciwnika, a nieszczelny blok i brak komunikacji na boisku sprawiły, że Kuba przegrała swój trzeci mecz z rzędu.

Wyróżniającym się zawodnikiem na boisku był znów Połtawski , wspomagany w obronie przez Werbowa . W kubańskiej drużynie jednym z lepiej spisujących się w tym meczu siatkarzy był Wilfredo Leon .

Kuba – Rosja 0:3

(17:25, 21:25, 22:25)

Kuba : Leal Hidalgo (3), Jurquin (2), Sanchez (17), Simón (13), Camejo (1), Dominico, Gutierrez (l) oraz Leon (6), Bell (3) i Ferrer (2)

Rosja : Korniejew (11), Połtawski (8), Kosariew (15), Chamuckich (1), Wołkow (9), Kuleszow (6), Werbow (l) oraz Kruglow 4) i Grankin

Powiedzieli po spotkaniu:

Vadim Chamuckich (kapitan Rosji): Znowu byliśmy lepsi. Zadecydowało o tym przede wszystkim nasze opanowanie na boisku, które, mam nadzieję, utrzymamy do końca rundy kwalifikacyjnej. To był wspaniały pojedynek.

Roberlandy Simon (kapitan Kuby): To był dobry mecz, ale Rosjanie skrupulatnie wykorzystywali nasze błędy. My natomiast nie byliśmy w stanie zagrać całego spotkania na tym samym poziomie. Nasze ataki były nieskuteczne, co było kluczowe szczególnie w końcówkach.

Vladimir Alekno (trener Rosji): Jestem bardzo zadowolony z dwóch zwycięstw, które wywozimy z Kuby. Pokazuje to, że jesteśmy w dobrej formie przed zbliżającą się Olimpiadą. Moi zawodnicy bardzo dobrze znieśli zmęczenie związane z podróżą i zmianą klimatu. Gra na Kubie była dla nas bardzo dobrym przetarciem przed Pekinem. Tam też będzie bardzo wilgotno. Chciałbym podkreślić, że darzę dużym szacunkiem siatkarzy kubańskich. Są młodzi, ale bardzo utalentowani. Gdyby udało im się pozbierać siatkarzy Kuby, porozrzucanych po całym świecie, ta drużyna byłaby nie do pokonania.

Orlando Samuels (trener Kuby): To było nasze najgorsze spotkanie. Nie potrafiliśmy utrzymać rytmu gry, Rosjanie natomiast zagrali wspaniale. Musimy przede wszystkim poprawić komunikację na boisku, siatkówka to przecież gra drużynowa. Aby nabrać pewności siebie, musimy wygrywać z każdym, a nie jedynie z najsłabszymi zespołami.

Drugie spotkanie między reprezentacją Korei a Włoch, podobnie jak pierwsze, zakończyło się tie-breakiem. W piątym secie znów górą byli podopieczni trenera Anastasiego . Tym samym nie udał się gospodarzom odwet za wczorajszą porażkę.

W pierwszym secie Koreańczycy próbowali różnorodnych kombinacji w ataku, dobrze powstrzymywali również zbicia Włochów, głównie Mattea . Pod koniec seta trener Korei dokonał zmiany i na boisko wpuścił Kim Yo-Hana i gospodarze wygrali tę partię 25:23. W drugiej odsłonie spotkania drużyny toczyły wyrównaną walkę. Minimalną przewagę miała jednak Korea i to ona wygrała 25:22. W ekipie gospodarzy wyróżniali się Moon Sung-Min oraz Shin Young-Soo . Po dwóch wygranych setach Koreańczycy opadli jednak z sił. Nie byli już tak skupieni jak w poprzednich partiach i przegrali wysoko 15:25 w secie trzecim i 19:25 w secie czwartym. W tie-breaku na boisku wyraźnie dominowali Włosi, pozwalając zdobyć przeciwnikowi zaledwie 9 punktów.

Korea Płd. – Włochy 2:3

(25:23, 25:22, 15:25, 19:25, 9:15)

Korea Płd. : Kwang-Kyun Chang (4), Young-Min Kwon, Sung-Min Moon (17), Sun-Kyu Lee (13), Young-Soo Shin (21), Kyoung-Min Ha (5), Oh-Hyun Teo (l) oraz Sang-Ha Park (1), Tae-Woong Choi, Jun-Bum Park, Hee-Jin Ko i Yo-Han Kim (7)

Włochy : Gavotto (19), Meoni, Paparoni (13), Martino (17), Tencati (5), Sala (16), Mania (l) oraz Perazzolo (5), Birarelli (3), Casoli i Travica (3)