Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Holandia i Białoruś liderami grup

LE: Holandia i Białoruś liderami grup

Holendrzy już są pewni utrzymania fotela lidera w grupie A Ligi Europejskiej bo turniej w którym brali udział zakończył się wczoraj. Reprezentację Białorusi czeka jeden mecz w dniu dzisiejszym.

Trwa zwycięska passa Holendrów w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej. W greckim Neapolis podopieczni Petera Blangé odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i z kompletem punktów przewodzą w grupowej tabeli. W ostatnim spotkaniu turnieju w Grecji w trzech setach pokonali reprezentację Portugalii. Po dwóch wygranych przez „Oranjes” setach Portugalczycy nieoczekiwanie stawiali zacięty opór w trzeciej partii. Do stanu 15:15 oba zespoły szły „łeb w łeb”. Dopiero po drugiej przerwie technicznej „Pomarańczowi” uzyskali kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca wygrywając całe spotkanie 3:0.

Także drugie spotkanie wczorajszego dnia zakończyło się w trzech setach, w którym Grecy pokonali Słowację – Szkoda pierwszego seta – mówi trener reprezentacji Słowacji. – W nich prowadziliśmy bardzo wyrównaną grę z Grekami. Obraz gry całkowicie zmienił się w drugiej partii. Niestety nadal mamy problemy z koncentracją, także dyspozycja fizyczna tego dnia nie była naszą najmocniejszą stroną. Rozgrywki Ligi Europejskiej to nie to samo, co kwalifikacje do mistrzostw Europy. Tutaj zawodnicy mają całkiem inna motywację. Nadal pracujemy nad mentalnością tego zespołu, jednak z tego co widzę, czekają nas dwa, trzy lata ciężkiej roboty.

Po dwudniowym turnieju na Białorusi, w grupie B rozgrywek tegorocznej Ligi Europejskiej na prowadzeniu umocniła się drużyna gospodarzy, której przewaga nad drugim zespołem wzrosła do czterech punktów. W drugim dniu turnieju pierwsi na parkiet hali w Mogilev pojawili się Turcy i Niemcy. To reprezentacja Turcji od początku była faworytem w tym spotkaniu. Dość niespodziewanie w pierwszym secie na boisku przeważali jednak reprezentanci Niemiec, którzy wygrali w partii 25:12. Gra drużyny tureckiej była daleka od ideału. W kolejnych setach podopieczni trenera Polidori zagrali dużo bardziej skoncentrowani. Liczne serie dobrych ataków pozwoliły im zwyciężać w kolejnych partiach, jak i w całym meczu 3:1. Na konferencji po spotkaniu trener Turcji miał duże pretensje do swojego zespołu o złą postawę przyjęciu. – Na szczęście po trafiliśmy nadrobić to w ataku. Także blok pozwolił naszej drużynie grać efektywnie – mówił Polidori. – Po fantastycznym pierwszym secie straciliśmy swój rytm gry. Również sędziowanie wpłynęło na wynik – mówił po meczu kapitan drużyny niemieckiej, Eugen Bakumovski. – Drugi sędzia pozbawił nas kilku ważnych punktów i trudno było nam dogonić rywali. Przed nami jeszcze dużo meczów i ciągle mamy nadzieję, że uda nam się zakwalifikować się do rundy finałowej – dodał. W kolejnym spotkaniu na boisko wyszła drużyna gospodarzy, która w meczu z reprezentacją Austrii zapewniła zgromadzonym w hali białoruskim kibicom wiele emocji. Bardzo dobre ataki siatkarzy z Białorusi, pozwoliły im wygrać w dwóch pierwszych setach. Kolejne dwie partie padły łupem graczy austriackich, którzy swoją taktykę zmienili pod mocniejsze punkty gospodarzy. W drużynie z Austrii w tie-breaku świetnie spisywali się Phillip Schneider i Matthias Mellitzer, jednak ich skuteczne akcje nie były w stanie doprowadzić ich zespołu do zwycięstwa. Na przewagi 17:15 wygrali tego seta Białorusini.