Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. C: Kubanki szybko rozprawiły się z Dominikaną

WGP, gr. C: Kubanki szybko rozprawiły się z Dominikaną

Siatkarki Kuby odniosły swoje drugie zwycięstwo w turnieju grupy C World Grand Prix we włoskim Allasio. Po zwycięstwie z Polską tym razem pokonały 3:0 Dominikanę.

Mecz od początku zdominowany był przez Kubanki, które bez problemu wygrały 3:0 z Dominikaną. Drużyna z Dominikany dała z siebie wszystko, jednak nie ustrzegły się przed dużą ilością błędów, które zaczęły ppopełniać już w pierwszym secie. Zespół Perdomo wytrzymał presję i w doskonałym stylu kończył prawie każdy atak. Jutro reprezentacja Kuby zmierzy się z drużyną z Włoch.

Kweik (Dominikana): Tak jak wczoraj, dzisiaj również graliśmy dobrze w pierwszym secie, jednak później popełniliśmy dużo błędów a wszystko spowodował brak koncentracji. Przeciwko takim zespołom jak Kuba trzeba zagrać bardzo dobrze, nam się nie udało. Musimy pracować więcej.

Perdomo (Kuba): Jestem zadowolony. Przeciwnicy podjęli walkę tylko w pierwszym secie, nie podjęli dalej walki.

Dominikana – Kuba 0:3

(22:25, 15:25, 19:25)

Dominikana: Vargas (4), Nunez Sidarka (5), Cabral de la Cruz (1), Echenique (2), Rondon Martinez (6), De La Cruz (11), Castillo (l) oraz Caso Sierra, Del Rosario, Rivera (5) i Rodriguez (1)

Kuba: Ruiz (9), Santos (6), Carrillo de la Paz (13), Sanchez (7), Calderon (5), Mesa (l)