Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Sheng Qiong: Polacy to nadal światowa czołówka

Sheng Qiong: Polacy to nadal światowa czołówka

fot. archiwum

Polska reprezentacja przegrała w Chinach swoje drugie spotkanie w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej. Mimo to, gospodarze pełni szacunku dla naszego zespołu chwalą biało-czerwonych.

Raul Lozano (trener reprezentacji Polski): Chiny dziś wykonały dużo lepszą pracę, z mniejszą ilością błędów niż my. Ze względu na przygotowania przedolimpijskie, pozostawiliśmy w Polsce kilku kluczowych zawodników. Jest to podejście taktyczne i robi się tak w wielu innych reprezentacjach. Nie jest to jednak powód, by tak przegrywać. Nie wypadliśmy dzisiaj dobrze .

 

Łukasz Kadziewicz (środkowy reprezentacji Polski): Gratuluję reprezentacji Chin zwycięstwa. W ostatnich latach jesteśmy świadkami ich znaczących postępów. Mamy nadzieję, że jutro zagramy lepszy mecz, na tyle na ile zdrowie naszym zawodnikom pozwoli . 

Zhou Jianan (trener reprezentacji Chin): Wysoko cenimy możliwość rywalizacji z zespołem Polski. Bardzo pragnęliśmy wygrać i ostatecznie dokonaliśmy tego. Mimo, że to spotkanie wygraliśmy, przed nami jeszcze długa droga i wiele błędów do wyeliminowania. Podczas meczów z zespołami z najwyższej światowej półki, chcemy skracać dystans jaki nas od nich dzieli i nadal robić postępy .

 

Sheng Qiong (kapitan reprezentacji Chin): Przede wszystkim błędy naszych rywali pomogły nam wypracować w czasie spotkania przewagę, którą wykorzystaliśmy w końcówce. Jednak polska drużyna jest nadal, niezaprzeczalnie jedną z najlepszych na świecie. Mamy nadzieję, że jutro zaprezentujemy jeszcze lepszą grę .

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved