Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Egipt ponownie wygrał z Japonią

LŚ, gr. D: Egipt ponownie wygrał z Japonią

W 2. kolejce Ligi Światowej reprezentacja Egiptu po raz drugi wygrała 3:1 z Japonią. Kolejną ekipą, z którą zmierzą się Egipcjanie jest drużyna z Chin.

99 minut trwał zwycięski dla Egiptu pojedynek z Japonią, który w hali w Aleksandrii obejrzało 5000 widzów. W dzisiejszym spotkaniu świetnie spisywał się Ahmed Salah , wspomagany przez Abdalla Abdela Salama oraz Ashrafa Aboula Hassana . Dzięki zwycięstwu reprezentacja Egiptu ma już na swoim koncie trzy wygrane i zaledwie jedną porażkę. Odwrotnie Japończycy, którzy zanotowali jedno zwycięstwo, a trzykrotnie schodzili z parkietu pokonani.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia Japonii (5:0), uzyskanego po serii świetnych zagrywek Fukuzawy . Kiedy Egipcjanie poprawili przyjęcie, różnica punktowana została zmniejszona do trzech „oczek” (3:6, 9:12). W tym momencie zaniepokojony trener Japonii poprosił o czas, który przyniósł natychmiastowy skutek. Na drugą przerwę techniczną goście schodzili już z dużą, sześciopunktową przewagą. Przy stanie 24:19 dla Japonii Egipcjanie obronili jeszcze dwie piłki setowe, ale ostatecznie ulegli przeciwnikowi 21:25.

Drugi set od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli Japończycy. Gospodarze jednak natychmiast poprawili swoją zagrywkę, zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie 4:2. W następnych minutach tej partii przewaga była raz po jednej, raz po drugiej stronie siatki. W końcówce Abdel Latif zagrał trzy z rzędu asy serwisowe i Egipt w kluczowym momencie uzyskał przewagę 21:18. Japończycy jednak znakomicie zagrali w końcówce, doprowadzając od stanu 21:24 do remisu po 24. Po zmianie na rozegraniu zwycięski z tej partii wyszedł Egipt (26:24).

W trzeciej odsłonie spotkania, podobnie jak w dwóch poprzednich, niezawodnym punktem w drużynie Egiptu był Ahmed Salah . Japończycy nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie ataków tego zawodnika i wkrótce przegrywali już 7:14. Kiedy w końcu zadziałał japoński blok (Takaaki Tomimura , Yoshihiko Matsumoto ), goście odrobili częściowo straty (15:19). To jednak nie wystarczyło i pewnie grający Egipt zwyciężył w tej partii 25:18.

Przy prowadzeniu 2:1 w meczu, gospodarze dobrze zaczęli również ostatniego seta spotkania, wypracowując przewagę 3:1. Japończykom udało się jednak zmienić wynik na swoją korzyść i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. W odpowiedzi Egipcjanie wyprowadzili kilka skutecznych ataków i doprowadzili do remisu 15:15. W końcówce większym opanowaniem wykazali się gospodarze, kończąc seta wynikiem 25:21.

Egipt – Japonia 3:1

(21:25, 26:24, 25:18, 25:21)

Egipt : Ahmed Abdalla (3), Abd Elnaeim (21), Ahmed Abdel (7), Youssef (11), Badawy (16), Seif (1), Al Aydy (l) oraz Awad (5), Gabal (1), Abouel (1), Shaarawy (3) i Abdelkader

Japonia : Iwata, Tomimatsu (9), Tanimura (7), Matsumoto (10), Shimizu (14), Fukuzawa (15), Sakai (l) oraz Sakamoto, Kitajima (5), Shibata i Tomonaga (1)