Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czeska rozgrywająca w barwach AZS-u Białystok

Czeska rozgrywająca w barwach AZS-u Białystok

Lucie Muhlstein, najlepsza rozgrywająca ligi czeskiej sezonu 2006/2007 od przyszłego sezonu będzie występować w zespole Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok. Muhlstein do Białegostoku przeszła z VK Doprastav Bratislava.

Po tym jak zrezygnowano w klubie z usług Doroty Wierkin, a Olga Palczewska nie wróciła z urlopu, dla białostockich działaczy absolutnym priorytetem było sprowadzenie nowych rozgrywających. Najpierw z Piły pozyskano Annę Manikowską, w tym tygodniu AZS Białystok podpisał kontrakt z utalentowaną Czeszką Lucie Muhlstein.

Muhlstein ma 24 lata i mierzy 180 cm wzrostu. Jest dwukrotną mistrzynią Czech juniorek. Wielokrotnie występowała w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju, zajmując w kadetkach 12. miejsce na mistrzostwach Świata i 7. miejsce na mistrzostwach Europy. Jako juniorka na mistrzostwach Starego Kontynentu wraz z koleżankami z kadry była 9.W wieku 17 lat zadebiutowała w czeskiej ekstraklasie. W 2005 wraz z Olympem Praga została mistrzynią Czech, a w sezonie 2006/2007, kiedy Muhlstein grała w Frýdku Mýstku wybrano ją najlepszą rozgrywającą czeskiej ligi. Ostatni rok Czeszka spędziła w stolicy Słowacji, Bratysławie, gdzie z miejscowym Doprastavem zdobyła brązowy medal mistrzostw Słowacji. Przed dwoma tygodniami, Lucie Muhlstein wraz z reprezentacją Czech wywalczyła kwalifikację do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved