Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Brazylijczycy pokonani

LŚ, gr. A: Brazylijczycy pokonani

Rozpoczynający drugą rundę spotkań grupie A mecz Francji z Brazylią zapowiadał się bardzo ciekawie. Istotnie zakończył się on dopiero po pięciu partiach i walce na przewagi w ostatniej z nich.

Do pojedynku z rezerwowym składem mistrzów świata trener gospodarzy wystawił ten sam mocno odmłodzony zespół, który w zeszłym tygodniu dwukrotnie okazał się lepszy od reprezentacji Wenezueli.

Na początku spotkania inicjatywa szybko przeszła w ręce Brazylijczyków, co zaowocowało zbudowaniem przewagi. Jednak Francuzi szybko odrobili straty i rozpoczęła się wyrównana walka. Dzięki dobrej postawie w polu zagrywki oraz szczelnemu blokowi reprezentacja Francji wyszła na dwupunktowe prowadzenie, którego nie pozwoliła sobie odebrać do końca seta. Dodatkowo drużyna z Ameryki Południowej ułatwiła rywalom sprawę fatalnie prezentując się w polu zagrywki. Znakomite bloki Jeana-Philippa Sola oraz wysoka skuteczność w ataku Antonina Rouziera pozwoliły podopiecznym trenera Philippa Blaina zwyciężyć 25:22.

Wraz z upływającymi minutami spotkania rosło także napięcie. Od początku drugiej partii na parkiecie toczyła się walka punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsza okazała się Brazylia (8:7). Na środku królował młody Emmanuel Ragondet , przez którego ręce nie mogli przebić się zawodnicy francuscy. W ataku brylowali Andre Heller i Lucas Saatkamp . Podopieczni trenera Bernardo Rezende odzyskali formę w zagrywce i siali postrach wśród swoich rywali mocnymi serwisami. W końcówce uzyskali trzypunktową przewagę (22:19). Mimo dobrej gry gospodarze nie zdołali już zmienić obrazu sytuacji. Brazylijczycy zwyciężyli 25:23.

W trzeciej odsłonie konfrontacji przewagę zyskali zawodnicy francuscy, lecz stracili ją jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Na prowadzenie wysunęli się mistrzowie olimpijscy. Gospodarze po chwilowym przestoju ponownie ruszyli do ataku i na tablicy wyników pojawił się remis 18:18. Wtedy sprawę w swoje ręce wziął Samuel Tuia . Jego popisy na lewym skrzydle pozwoliły Francuzom rozstrzygnąć na swoją korzyść tę wyrównaną walkę 25:23.

W czwartym secie gospodarze wyszli na boisko z mocnym postanowieniem zakończenia meczu w tej partii. Prowadzenie jednak objęła reprezentacja Brazylii. Siatkarze francuscy dzięki skutecznemu pojedynczemu blokowi Tui zdołali wyrównać tuż przed pierwszą przerwą techniczną (7:7). Wtedy wręcz eksplodował formą Rouzier. Niewiele zdołał jednak zdziałać, bowiem mimo jego fenomenalnych ataków doświadczenie siatkarzy brazylijskich wzięło górę i zwyciężyli 25:22.

W tie-breaku napięcie sięgnęło zenitu. Francja rozpoczęła od mocnego uderzenia obejmując prowadzenie 4:1. Brazylijczycy czym prędzej ruszyli do walki i błyskawicznie odrobili straty (5:4) w czym duży udział miał Bruno Rezende dwukrotnie punktując blokiem. Następne momenty to zacięta gra cios za cios. Na pierwszej przerwie technicznej o oczko lepsi byli Francuzi (8:7)l. Nie mający sobie równych tego dnia Rouzier dał swojej drużynie dwupunktową przewagę 10:8. Mistrzowie olimpijscy wyrównali (10:10) i ponownie zawrzała walka punkt za punkt (12:12). Z dobrej strony pokazał się Samuel. Końcowe minuty spotkania należały jednak do Francuzów. Punkt na miarę zwycięstwa zdobył kapitan reprezentacji Gerald Hardy-Desources . Tie-break dla Francuzów 15:13.

Francja – Brazylia 3:2

(25:22, 23:25, 25:23, 22:25, 15:13)

Francja : Rouzier (29), Sol (7), Tolar (8), Pujol (6), Tuia (13), Ragondet (10), Rowlandson (l) oraz Slavev, Hardy (3), Moreau i Marechal

Brazylia : Bruno Rezende (2), Heller André (13), Fuchs Samuel (22), Endres Murilo (13), Rodrigues Anderson (10), Saatkamp Lucas (12), Domingos Alan Barbosa (l) oraz Carbonera Eder, Santos Junior Sidnei dos (3) i Yared Marlon (1)