Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kvasnicka następnym celem Politechniki

Kvasnicka następnym celem Politechniki

Działacze J.W. Construction OSRAM Politechniki Warszawa długo szukali zawodnika na przyjęcie zagrywki. Wreszcie znaleźli: reprezentanta Czech Karela Kvasnickę.

Nowy trener stołecznego zespołu Krzysztof Kowalczyk jest na razie bardzo tajemniczy i nie zdradza, kogo chce zatrudnić.

Nie będziemy zdradzać, kto to, bo kilka polskich zespołów szuka gracza na tę pozycję. Nie chcemy, żeby ktoś nam go sprzątnął – mówi. Jestem już po wstępnych rozmowach. Dzwoniłem do niego we wtorek, ale dopiero w piątek będzie wszystko wiadomo. Ten doświadczony gracz ma bowiem jeszcze propozycję z jednego z francuskich klubów – dodaje.Prezes akademików Jolanta Dolecka była jednak bardziej rozmowna. Widzę, że ma pan sporo informacji na temat tego siatkarza. Jest nim Karel Kvasnicka – odpowiedziała po chwili.

32-letni Czech w zeszłym sezonie grał w Resovii Rzeszów. Jednak po sezonie nie przedłużono z nim umowy. Jego największym sukcesem w karierze jest czwarte miejsce w Lidze Światowej z reprezentacją Czech w 2003 roku. Na pozycji przyjmującego Kvasnicka ma zastąpić Przemysława Michalczyka. Byłby drugim po Radosławie Rybaku bardzo doświadczonym graczem w zespole.

Nasz budżet nie będzie za wysoki. Dlatego chcemy w następnym sezonie stworzyć drużynę opartą na młodych siatkarzach, których mają wspierać ligowi wyjadacze – dodaje Dolecka. Dlatego Politechnika podpisała już kontrakty z trzema juniorami: Karolem Kłosem (wychowanek Metra Warszawa wypożyczony ze Skry Bełchatów), Jarosławem Teplingiem (Energetyk Jaworzno) i Andrzejem Skórskim (Fart Kielce).

To młodzi gracze, bez doświadczenia w ekstraklasie. W niedługim czasie mogą być jednak znaczącymi postaciami – powiedział Kowalczyk.

Szczególną uwagę należy zwrócić na Kłosa. 19-latek to najzdolniejszy polski środkowy młodego pokolenia. Rok temu przebojem wdarł się do reprezentacji Polski juniorów, dziś jest już jej podstawowym zawodnikiem. Jego największe zalety to dobry, mocny atak i zagrywka.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved