Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Jose Luis Molto: Chcemy się zrehabilitować

Jose Luis Molto: Chcemy się zrehabilitować

fot. archiwum

Po dwóch porażkach odniesionych w Warnie z Bułgarią, kadra Hiszpanii powalczy o pierwsze zwycięstwo w Lidze Światowej. Ich rywalami będą podopieczni Mauro Berruto.

Finowie, którzy zagrają w Hiszpanii w najbliższy weekend są w podobnej sytuacji co mistrzowie Europy. Również przegrali dwa pierwsze mecze, ulegając reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

 

Czuję ogromny szacunek do Finów – twierdzi środkowy bloku, Jose Luis Molto . – Nasze ostatnie mecze pokazują, że gramy na podobnym poziomie i spotkania zawsze cą zacięte. Finowie pechowo trafiają w półfinałach ważnych imprez na Hiszpanów. Podczas mistrzostw Europy w Moskwie, Hiszpania wygrała po dramatycznym meczu 3:2. Kilka miesięcy później oba zespoły stanęły na przeciwko siebie w półfinale kontynentalnych kwalifikacji olimpijskich w Izmirze. Znów Hiszpanie byli górą, wygyrwajac 3:1. 

Siłą Finów jest przede wszystkim rozgrywajacy, który wspaniale potrafi prowadzić grę – uważa Molto . – Mają również ciekawego atakującego – ocenił potencjał rywali nowy gracz włoskiej serie A. Przed tygodniem Hiszpanie dość wyraźnie przegrali oba mecze z Bułgarami w Warnie. – Bardzo chcemy się zrehabilitować przed własną publicznością – zapewnia Molto. – Stać nas na dwa zwycięstwa, ale naszym planem minimum jest jedna wygrana .

 

Hiszpanie wrócili do Ligi Światowej po trzech latach nieobecności. Swoje mecze przeciwko Finom rozegrają w Valladolid, mieście ustytuowanym w środkowej Hiszpanii. – To miasto przynosi nam szczęście – twierdzi prezydent hiszpańskiej federacji siatkarskiej, Agustín Martín Santos . – Wiemy jakie znaczenie ma Liga Światowa, jak bardzo jest atrakcyjna dla publiczności. Liczymy na jej gorące wsparcie . Mecze z Finami zostaną rozegrane w sobotę oraz niedzielę.

 

* Wypowiedzi za rfevb.com

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved