Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Bonitta dał odpocząć najlepszym

Bonitta dał odpocząć najlepszym

Marco Bonitta, włoski trener Polek, nie chce sukcesu za wszelką cenę. Kiedy nasze siatkarki wywalczyły w Tokio długo oczekiwany olimpijski awans, powiedział, że pozwoli odpocząć tym, które są najbardziej zmęczone. Słowa dotrzymał.

W pierwszym turnieju, który jutro rozpoczyna się we Włoszech, nie zobaczymy Małgorzaty Glinki-Mogentale, Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, Marii Liktoras, Marioli Zenik i Anny Podolec.

To potwierdzenie, że Bonitta myśli już o Pekinie i dopiero tam wyśle do walki najlepsze polskie siatkarki, a World Grand Prix będzie w tym roku przede wszystkim poligonem dla tych, które nie są jeszcze pewne miejsca w drużynie olimpijskiej.A rywalki z całą pewnością nie ułatwią im zadania. Pierwszy mecz w Alassio z Kubą będzie bardzo trudnym sprawdzianem dla Polek, które zagrają w eksperymentalnym składzie. Kubanki wygrały ostatnio w finale turnieju w Abu Zabi z Holandią 3:1 i zarobiły 300 tysięcy dolarów z miliona przeznaczonego na nagrody przez arabskich szejków.

Drugie spotkanie, z Włoszkami, będzie jeszcze trudniejsze. Mistrzynie Europy, grając w Abu Zabi w rezerwowym składzie, zajęły trzecie miejsce. W Alassio Massimo Barbolini nie będzie już eksperymentował. Zabraknie wprawdzie znakomitej Paoli Cardullo, ale i tak Włoszki będą faworytkami turnieju. Barbolini w odróżnieniu od Bonitty chce zagrać w finale World Grand Prix w Jokohamie, bo wie, że to ostatnia szansa przed igrzyskami, by na poważnie powalczyć z najlepszymi zespołami na świecie. A on mierzy w Pekinie w złoty medal i zamierza iść do celu inną drogą niż trener Polek.

W polskiej grupie tylko siatkarki z Dominikany nie jadą na igrzyska. W Tokio grały dobrze, chwilami bardzo efektownie, ale nieskutecznie. W meczu z Polkami nie miały wiele do powiedzenia. Teraz mogą skorzystać z okazji do rewanżu, bo nie będzie przecież tej, której boją się najbardziej – Małgorzaty Glinki.

Skład Polek:

Rozgrywające:
M. Sadurek-Mikołajczyk,
K. Skorupa,

Przyjmujące:
M. Rosner,
K. Ciaszkiewicz,
J. Frąckowiak,
A. Barańska,

Atakujące:
A. Woźniakowska,
J. Kaczor,

Środkowe:
K. Gajgał,
E. Dziękiewicz,
A. Bednarek,

Libero:
A. Sawicka.

Za tydzień (27 – 29 czerwca) we Wrocławiu zobaczymy drużyny Polski, USA, Dominikany i Tajlandii.

Eliminacje World Grand Prix dla Polek zakończy turniej na Tajwanie z udziałem Amerykanek, Włoszek i Turczynek.

W finale, który rozegrany zostanie w Jokohamie (9 – 13 lipca), wystąpi pięć najlepszych zespołów eliminacji i gospodarz imprezy – Japonia.

źródło: rzeczpospolita.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved