Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kolejne sukcesy RCS-u

Kolejne sukcesy RCS-u

Każdy występ siatkarzy Radomskiego Centrum Siatkarskiego przynosi medalowe żniwo. Tym razem błysnęli młodzicy tego klubu: wygrali Memoriał Arkadiusza Gołasia i wywalczyli medale mistrzostw Mazowsza w siatkówce plażowej.

Kacper Gonciarz, Wojciech Ferens i Daniel Ostrowski, trzech zawodników Radomskiego Centrum Siatkarskiego znalazło się w szerokiej kadrze Polski kadetów. Nie jest to jednak jedyna budująca informacja jaka napłynęła z RCS-u. Klub pozyskał Rafała Pszennego i Jakuba Skwarka, dwóch obiecujących zawodników MKS-u Opole Lubelskie.

Rozgrywający Kacper Gonciarz i przyjmujący Wojciech Ferens pomyślnie przeszli też testy naborowe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. I od września rozpoczną naukę w Spale. – To spore wyróżnienie – nie ma wątpliwości Andrzej Sitkowski, szkoleniowiec zespołu kadetów RCS-u. Trudno nie przyznać mu racji. Z kolei Janusz Stańczuk prezes RCS-u zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt. – Wojtek Ferens pierwsze kroki na siatkarskim parkiecie stawiał w… podradomskim Wolanowie, gdzie z grupy uczniów tamtejszej szkoły wyłowił go Ryszard Kosiec.Kto wie, czy wkrótce śladem swoich kolegów nie podążą Rafał Pszenny i Jakub Skwarek, zawodnicy, których radomski klub pozyskał z MKS-u Opole Lubelskie. Z duetu 16-letnich siatkarzy bardziej znany wydaje się Rafał Pszenny. W grudniu ubiegłego roku uczestniczył już w konsultacji kadry kadetów. I co nie jest bez znaczenia, jego pozyskaniem zainteresowanych było kilka innych klubów. Nowi siatkarze RCS-u od września rozpoczną naukę w jednym z radomskich liceów.

Ciekawostką jest, że blisko dwie dekady temu, podobną drogę z Opola Lubelskiego do Radomia pokonał Wojciech Stępień, były siatkarz Czarnych, reprezentant Polski, a ostatnio szkoleniowiec Jadaru Sport.


Kolejną dobrą wiadomością dla fanów radomskiej siatkówki są sukcesy młodzików RCS-u. Podopieczni trenera Krzysztofa Jaskulskiego najpierw okazali się bezkonkurencyjni w rozegranym w Ostrołęce III halowym Memoriale Arkadiusza Gołasia, a następnie w zmaganiach w siatkówce plażowej wywalczyli medale mistrzostw Mazowsza.

Memoriałowe zmagania młodzicy RCS zakończyli wspaniałą i jakże skuteczną walką w pojedynku o pierwsze miejsce z gospodarzami – Olimpem Ostrołęka. Wygrana w dwóch setach potwierdziła, że wcześniejsze zwycięstwa w fazie eliminacyjnej turnieju nie były przypadkowe. Radomianie po kolei uporali się z Metrem Warszawa, UKS Ełk i drugą drużyną Olimpu, wygrywając po 2:0, a w ostatnim meczu fazy grupowej pokonali GTS Gdańsk 2:1. W awansie do najlepszej czwórki zmagań nie przeszkodziła nawet jedyna porażka RCS w grupie z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Im bliżej finału, tym gracze trenera Jaskulskiego spisywali się coraz lepiej. Promocję do gry o najwyższy stopień podium wywalczyli, ogrywając faworytów – ekipę MOS Wola Warszawa. Późniejsze zwycięstwo w finale okazało się dla siatkarzy RCS formalnością. Oprócz triumfu drużynowego radomskich zawodników nagrodzono indywidualnie. Najlepszym atakującym imprezy został Jakub Wachnik, natomiast za najlepszego zawodnika zespołu uznano Bartłomieja Grzechnika.

W imprezie wystartowało 12 zespołów z całej Polski, w tym drużyny z Białegostoku, Olsztyna i Warszawy.

Zespół spisał się bardzo dobrze. Chłopcy imponowali na placu gry, a jedyne potknięcie z Tomaszowem Mazowieckim okazało się wypadkiem przy pracy. W Ostrołęce zdołaliśmy ograć ośrodki, które słyną z pracy z młodzieżą – powiedział „Gazecie” szkoleniowiec RCS.

Z kolei bardzo dobre informacje napłynęły ze stolicy, gdzie rozegrano wojewódzkie zmagania młodzików w siatkówce plażowej. Finał Mazowsza został wręcz zdominowany przez reprezentantów regionu radomskiego. Pierwsze miejsce wywalczył duet UKS Przysucha Rafał Majewski/Adrian Kucharczyk, który wyprzedził siatkarzy RCS Łukasza Zugaja i Dominika Kiernoza. W nagrodę oba zespoły uzyskały prawo startu w finałach mistrzostw Polski młodzików w letniej odmianie tej dyscypliny. Inny duet RCS również zajął punktowane miejsce. Para Michał Jędraszek/Piotr Sołśnia została sklasyfikowana na miejscach 5-8.

Skład RCS: Łukasz Zugaj, Jakub Wachnik, Bartłomiej Grzechnik, Wojciech Deja, Michał Jędraszek, Piotr Sołśnia, Marek Kamiński, Paweł Pyzara, Artur Słomka, Paweł Molenda, Dominik Kiernoz.

źródło: gazeta.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved