Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Karol Kłos zasilił szeregi Politechniki

Karol Kłos zasilił szeregi Politechniki

Dziewiętnastoletni środkowy Karol Kłos podpisał dziś roczny kontrakt z J.W. Construction OSRAM AZS Politechniką. Kłos jest kolejnym - po Bartłomieju Neroju i Robercie Milczarku - siatkarzem Skry Bełchatów, który zagra na wypożyczeniu w barwach „Inżynierów”.

Kłos to najzdolniejszy polski środkowy młodego pokolenia. Rok temu przebojem wdarł się do składu reprezentacji Polski juniorów, a dziś jest już jej podstawowym zawodnikiem. Jego największe zalety to dobry, mocny atak i kąśliwa zagrywka. A pomyśleć, że jeszcze cztery lata temu Karol o siatkówce wiedział tyle, co przeciętni chłopcy w jego wieku.

To prawda. W siatkówkę zacząłem grać w 2005 roku. Moim pierwszym klubem, który zawsze będę miło wspominał, było Metro Warszawa. Trenerom z Metra: Danielowi Kołodziejczykowi, Mirosławowi Sroce i Wojciechowi Szczuckiemu bardzo wiele zawdzięczam – powiedział tuż po podpisaniu umowy siatkarz. – W 2007 roku trafiłem do seniorskiej Legii Warszawa, która występowała w drugiej lidze. W początkowych założeniach nie mieściłem się tam w podstawowym składzie. Miałem być zmiennikiem Adama Sotka i Andrzeja Wrony, lecz przyplątały im się kontuzje i praktycznie cały sezon grałem w wyjściowej szóstce – wyjaśnił.Kłos, mimo dopiero dziewiętnastu lat, może poszczycić się sporymi sukcesami. – W swoim pierwszym sezonie gry w siatkówkę wywalczyłem brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Chociaż… „Wywalczyłem” to w tym przypadku za dużo powiedziane. Byłem po prostu w składzie Metra – dodał skromnie Karol. – W tym samym roku wraz z drużyną kadetów zająłem czwarte miejsce w mistrzostwach kraju. Osiągnięcie to powtórzyliśmy kilka tygodni temu, tym razem jako juniorzy.

Młody środkowy, po świetnej grze w barwach reprezentacji Polski i kapitalnym występie na ostatnich mistrzostw Polski juniorów, otrzymał wiele ofert z najlepszych polskich klubów. Podpisał umowę z bełchatowską Skrą, ale w najbliższym sezonie zagra w J.W. Construction OSRAM AZS Politechnice Warszawskiej. Władze stołecznego klubu zdecydowały się wypożyczyć utalentowanego gracza i podpisały z nim roczny kontrakt. – W Skrze nie miałbym szansy przebić się przez tak wspaniałych zawodników jak Daniel Pliński, Janne Heikkinen czy Radosław Wnuk. A w Politechnice na pewno będzie mi łatwiej. Chcę jak najwięcej grać i tym właśnie kierowałem się przy wyborze nowego klubu – powiedział.

W kadrze Politechniki na sezon 2008/2009 przewidziano obecność czterech środkowych. Kłos świadom jest, że miejsce w dwunastce zespołu Akademików będzie musiał sobie wywalczyć. – Wiem z kim przyjdzie mi konkurować, ale nie działa to na mnie negatywnie. Wręcz przeciwnie. Taka zdrowa konkurencja mobilizuje mnie do jeszcze cięższej pracy. Poza tym w stolicy budowany jest młody zespół. Z mojego punktu widzenia to dobra wiadomość. Wszystkim nam łatwiej będzie się dogadać, a do pierwszych treningów podejdziemy bez żadnej tremy – stwierdził.

Kilka miesięcy temu Kłos występował na boiskach drugiej ligi, a już w październiku przyjdzie mu mierzyć się z najlepszymi siatkarzami w Polsce. Nie obawia się jednak tego i jak zapewnia, poradzi sobie. – Miałem już przyjemność grać przeciwko najlepszym. Rok temu na Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka razem z kolegami z reprezentacji Polski juniorów zagrałem w meczu przeciwko Mlekpolowi AZS Olsztyn. Co prawda przegraliśmy, ale poszło nam nieźle – uśmiechnął się Karol.

Fakt, że Kłos podpisał kontrakt z drużyną z Warszawy ucieszył najbardziej jego rodzinę i dziewczynę Olę. Nadal będą go mieć „na wyciągnięcie ręki”, a mecze z jego udziałem będą mogli oglądać na żywo bez żadnych wojaży po Polsce. Sam Karol również zadowolony jest z tego, że będzie grał w stolicy. – Zamierzam tu podjąć studia. Na razie czekam na wyniki matur i rozglądam się za ciekawym kierunkiem na dobrej uczelni – zakończył główny zainteresowany.

Metryczka:

Karol Kłos
Pseudonim: Wąski
Data urodzenia: 08.08.1989
Wzrost: 200 cm
Waga: 71 kg
Wyskok do ataku: 350 cm
Wyskok do bloku: 325 cm
Poprzednie kluby: Legia Warszawa, Metro Warszawa.

źródło: azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved