Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Delecta na urlopach

Delecta na urlopach

Dwa miesiące odpoczynku mają siatkarze Delecty Bydgoszcz. Spotkają się dopiero 4 sierpnia. Do pełnego składu brakuje dwóch graczy - środkowego i przyjmującego. Nadal istnieje cień szansy, że podopieczni Rastislava Chudika zagrają w PlusLidze.

Trener Chudik zawodników „wysłał” na urlopy od początku czerwca, w Bydgoszczy wszyscy mają się spotkać 4 sierpnia, a 18 tego miesiąca wyjadą prawdopodobnie na obóz do Szczyrbskiego Plesa na Słowacji.

W zasadzie potrzebujemy jeszcze dwóch zawodników do uzupełnienia składu – mówił „Pomorskiej” Janusz Zacniewski, kierownik zespołu. – Chodzi o przyjmującego i środkowego. Jest parę kandydatur, ale w tej chwili nie są podejmowane żadne działania. Nie mamy jeszcze z tego co wiem papierów od Augustyna, ale wszystko było ustalone.W ekstraklasowej PlusLidze wbrew wcześniejszym zapowiedziom o wycofaniu zagra jednak Jadar Radom. Zdecydowanie trudniejsza jest sytuacja Płomienia Sosnowiec. W zespole nie ma praktycznie żadnego zawodnika. Większość siatkarzy już odeszła, trener Mirosław Zawieracza mimo podpisania kontraktu z II-ligowym Jokerem Piła podejmie chyba jednak pracę w Radomiu (w Pile są podobno kłopoty z finansami). Jedynymi graczami, którzy jeszcze nie podpisali kontraktów są Jakub Łomacz i Rafał Legień. Według Cezarego Matusiaka, komisarza PLS ostateczny termin zgłoszeń mija 15 lipca.

Rozmawiałem niedawno z wiceprezesem PLPS Janem Zarembą, który powiedział, że termin jest do 30 czerwca – wyjaśnia Zacniewski. – To jednak teraz nie ma dla nas znaczenia. Poczekamy do ostatecznych rozwiązań. Regulamin mówi: jeśli zespół nie zgłosi się do rozgrywek jego udziały odkupuje pozostałych 9 zespołów i PZPS, który określi zasady wyłonienia „następcy”.

Kadra Delecty

Piotr Lipiński, Waldemar Kaczmarek, Michal Cerven, Mateusz Borucki, Artur Augustyn (?), Andrew Grant (?),Krzysztof Janczak, Stanisław Pieczonka, Martin Sopko, Wojciech Kozłowski, Dawid Konarski, Michał Dębiec, Sebastian Tylicki.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved