Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brytyjczycy zadebiutowali w Lidze Europejskiej

Brytyjczycy zadebiutowali w Lidze Europejskiej

Reprezentacja Wielkiej Brytanii nie zaliczy swojego debiutu w Lidze Europejskiej do udanych. Podopieczni trenera Harrego Brookinga, będący outsiderami turnieju przegrali w słowackim Zilinie wszystkie swoje trzy spotkania.

Brytyjska ekipa na Słowacji nie zdołała ugrać nawet jednego seta. Najbliżej zwycięstwa Brytyjczycy byli w pierwszym secie meczu z Holandią, którego przegrali 22:25, popełniając w najważniejszych momentach dużo błędów. Trener brytyjskiej drużyny od początku zdawał sobie sprawę, że jego podopiecznym będzie trudno grać z takim zespołami jak Holandia, Grecja czy Słowacja.

Celem zespołu jest zbieranie ważnych doświadczeń, jakie niosą za sobą turnieje z tak silną obsadą, jak ten miniony – mówi trener Brooking. – Wiedzieliśmy, że zawody będą bardzo trudne. Nasi przeciwnicy to dużo mocniejsze i doświadczone drużyny, które grają i trenują dłużej niż my. Jak wiadomo, głównym celem drużyny z Wielkiej Brytanii jest stworzenie zespołu, który będzie walczył o najwyższe cele na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Trener Brooking wierzy, że taką drużynę uda się stworzyć, bo już teraz widać postępy. Pokazał to mecz z ekipą holenderską, z którą trener Brooking zajął piątą lokatę na igrzyskach w Seulu w 1988 roku. – Zagraliśmy świetnego pierwszego seta. Graliśmy z dużą mocą, poprawiliśmy naszą grę w obronie – mówi szkoleniowiec. – Kilka błędów własnych i brak doświadczenia sprawiły, że przegraliśmy tę pierwszą partię. Zdobyte doświadczenie pozwoli nam w przyszłości takie sety już wygrywać.

Trzecią kolejkę spotkań Pipes i spółka rozegrają na własnym terenie – w Instytucie Sportu w Sheffield, gdzie na co dzień trenują reprezentacje tego kraju. Brytyjczycy zmierzą się tam z reprezentacjami Słowacji, Portugalii i Grecji. Holendrzy w tym czasie mają wolne. Do finałowych rozgrywek awansują dwie pierwsze drużyny z grupy.