Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarze RCS-u najlepsi na Mazowszu

Siatkarze RCS-u najlepsi na Mazowszu

Zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego zdominowali mistrzostwa Mazowsza w siatkówce plażowej. Tytuły mistrzowskie już wywalczyli juniorzy i kadeci, dzisiaj o podobne miano walczą również młodzicy.

W miniony weekend w Warszawie odbył się finał mistrzostw Mazowsza kadetów. W silnej stawce świetnie wypadli Kacper Gonciarz/Dominik Wanat. Ubiegłoroczna najlepsza para kraju w kategorii młodzików w całym turnieju straciła zaledwie jednego seta. W finale duet RCS-u pokonał (2:1) drużynę MOS-u Wola Warszawa, która zdaniem znawców uchodziła za głównego faworyta zmagań.

Czwarte miejsce wywalczyli Artur Kowalski/Michał Bucki. Tuż za duetem UKS Przysucha sklasyfikowani zostali kolejni reprezentanci RCS-u Damian Sąpór i Paweł Filipowicz. Z kolei na miejscach 9-13 sklasyfikowani zostali Wojciech Ferens i Krzysztof Michalski oraz Michał Ziółko i Karol Malec.

Warto podkreślić, że przed tygodniem para Gonciarz/Wanat w kategorii … juniorów zajęła 4. miejsce. Tytuł wywalczył natomiast duet Bartłomiej Kiernoz/Bartłomiej Koryciński.

Cztery najlepsze zespoły z mistrzostw Mazowsza wywalczyło awans do półfinałów MP. Juniorzy rywalizować będą już 24-25 czerwca, natomiast kadeci 1-2 lipca. Turnieje rozegrane zostaną w Warszawie.

źródło: SportRadom.pl