Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rezerwy Resovii zagrają w II lidze

Rezerwy Resovii zagrają w II lidze

fot. archiwum

Zespół AKS Resovia stanowiący zaplecze dla pierwszej drużyny Asseco Resovii będzie występował w II lidze. Rzeszowski klub na zasadzie porozumienia przejmie miejsce w II lidze od MKS MOS II Będzin.

Stosowne porozumienie między klubami z Rzeszowa i Będzina zostało już podpisane. Pisma w tej sprawie także zostały już wysłane do zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Brakuje jeszcze tylko oficjalnej zgody siatkarskiej centrali.

 

Przejęcie przez AKS Resovia miejsca w II lidze zostało sfinalizowane przez nas i klub z Będzina z zachowaniem wszystkich wymogów prawno-sportowych. Nie wyobrażamy sobie, aby zarząd PZPS nie zaakceptował naszego wniosku – mówi Marek Karbarz , wiceprezes Asseco Resovii. 

AKS Resovia będzie stanowić zaplecze dla występującej w PlusLidze Asseco Resovii. W zespole tym grac będą młodzi, perspektywiczni zawodnicy. Kierownictwo Resovii postanowiło bowiem postawić na szkolenie młodzieży i pozyskiwanie zawodników do pierwszego zespołu ze swoich drużyn grających w niższych ligach. Warto wiedzieć, że dotychczasowa druga drużyna Resovii grająca w III lidze, także zostanie utrzymana.

 

Skąd klub weźmie tylu zawodników, aby skompletować dwie mocne ekipy? – Praktycznie kadry zostały już skompletowane. Już wiemy, kto, w jakiej drużynie będzie występował. Mamy przecież utalentowanych juniorów i kadetów. To właśnie oni otrzymają szansę – dodaje prezes Karbarz.

 

W związku z wykupieniem miejsca w II lidze, przejście Tomasza Kusiora do innej drużyny jest już nieaktualne. Kusior, Jakub Mach i Mateusz Wojtowicz będą trenować z pierwszym zespołem, a grać w drugim.

 

Na pytanie, czy transakcja z pozyskaniem miejsca w II lidze była kosztowna, odpowiedź brzmiała, że absolutnie nie. Warto wiedzieć, że w tamtym sezonie pierwsza drużyna MKS MOS Będzin wywalczyła awans do pierwszej ligi, a rezerwy tego klubu do drugiej.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved