Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > KS Joker Piła bez trenera

KS Joker Piła bez trenera

fot. archiwum

Mirosław Zawieracz kilka dni temu podpisał kontrakt z II ligowym KS Joker Piła, jednak nie poprowadzi pilskiej drużyny w przyszłym sezonie. Zadecydowały o tym kwestie finansowe.

Miałem już podpisany kontrakt z Jokerem – przyznał Mirosław Zawieracz . – Ja – jako trener, grupa doświadczonych zawodników plus pilska młodzież, mieliśmy celi i były przesłanki ku temu, by w ciągu dwóch lat awansować do PLS .

 

Odejście trenera zaledwie kilka dni po podpisaniu kontraktu ma podłoże finansowe. Przyczyną zawirowań jest rezygnacja ministra Adama Szejnfelda z funkcji Prezesa Honorowego Klubu. Jak powiedział były już trener Jokera, klub stracił gwarancję długoterminowego finansowania przez sponsora strategicznego. Chodzi o finansowanie w perspektywie dwóch lat, w czasie których Joker ma walczyć o awans do ekstraklasy. Finansowanie klubu w najbliższym sezonie podobno jest niezagrożone. – Nie wiadomo, czy Jokera będzie stać na awans do PLS . – powiedział Zawieracz. Potwierdził także, że w przyszłym sezonie poprowadzi najprawdopodobniej zespół Jadaru Radom . Jak zdradził, umowy jeszcze nie podpisał, jednak formalności mają zostać załatwione do końca tego tygodnia. Spośród kandydatów na stanowisko trenera Jokera, najbardziej prawdopodobny jest wybór Jarosława Kubiaka . 

Tekst pochodzi z serwisu Pilska Siatkówka – siatkówka w Pile .

źródło: siatkowka.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved