Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar Radom: Czy dziś poznamy nowego trenera?

Jadar Radom: Czy dziś poznamy nowego trenera?

Jeżeli wierzyć ubiegłotygodniowym zapewnieniom właściciela Jadaru, we wtorek poznamy nazwisko trenera zespołu. Być może Tadeusz Kupidura obwieści również kadrę reprezentanta Radomia w PlusLidze.

Jest to o tyle interesujące, że przed kilkunastoma dniami przedstawiając radnym Radomia transferowe zamierzenia, właściciel Jadaru nie krył swoich planów. Wiele jednak wskazuje na to, że nie wszystkie znajdą pokrycie w faktach.

Najpoważniejsza zmiana dotyczy obsady stanowiska szkoleniowca. Jak już informowaliśmy zamiast awizowanego Grzegorza Rysia, w roli tej zatrudniony zostanie Mirosław Zawieracz, były szkoleniowiec Płomienia Sosnowiec. W Jadarze nie zagra Marcin Lubiejewski, były zawodnik Mlekpolu AZS Olsztyn. Obok Wojciecha Żalińskiego za atak odpowiadać będzie natomiast … Marcin Owczarski, dotychczasowy rezerwowy radomskiej drużyny. Wieść niesie, że pozostawienie Owczarskiego w kadrze było jednym z warunków nowego szkoleniowca.Podczas sesji na której radni uchwalili finansowe wsparcie dla Jadaru, jego właściciel nie krył wdzięczności za pomoc. W uniesieniu dziękował politykom również w imieniu zawodników wywodzących się z Radomia. W gronie tym wymieniał m.in. Kamila Gutkowskiego, siatkarza drugoligowego RCS-u. Okazuje się, że w nowym zespole zabraknie dla niego miejsca. Jego rezerwację zajmie Konrad Małecki, występujący ostatnio w Kędzierzynie Koźlu. Na marginesie, radomskim kibicom jest on doskonale znany, to dlatego, że przed laty występował w zespole Czarnych. Sympatyków na pewno ucieszy natomiast, że zgodnie z zapowiedziami – obok Macieja Pawlińskiego – właścicielowi klubu udało zatrzymać się Marcina Kocika. Czwartym graczem odpowiadającym za przyjęcie ma być Michał Chaberek. Choć podpisanie kontraktu z siatkarzem stołecznej Politechniki uzależnione jest od jego stanu zdrowia. W szerokiej kadrze Jadaru znajduje się ponoć również miejsce dla Damiana Słomki. Choć nie brak też głosów, że wychowanek klubu otrzymał wolną ręką w szukaniu sobie nowego pracodawcy.

Na pozycji libero na pewno grać będzie natomiast Adrian Stańczak. Razem z nim z Płomienia Sosnowiec do Radomia przeprowadzi się środkowy bloku Grzegorz Kosok. Za powstrzymanie ataków rywali odpowiadać ma też Damian Domonik, były zawodnik klubu ZAK S.A. Kędzierzyn Koźle i co jest niespodzianką Arkadiusz Terlecki, dla którego przed rokiem … w kadrze radomskiego zespołu zabrakło miejsce. Tadeusz Kupidura pamięta również o zmagającym się ostatnio z kontuzjami Jakubie Buckim.

Pierwszym rozgrywającym pozostanie Jarosław Macionczyk. Rolę jego zmiennika pełnić ma zaś Daniel Górski. Świetnie znany w Radomiu zawodnik, ostatni sezon spędził w pierwszoligowej Avii Świdnik. Podkreślić trzeba, że jego pozyskanie Tadeusz Kupidura zawdzięcza tylko i wyłącznie dobrej woli zarządu Radomskiego Centrum Siatkarskiego, klubu dysponującego jego „kartą”. Okazuje się bowiem, że wbrew przyjętym zasadom i co ważniejsze, deklaracji o współpracy, sponsor klubu PlusLigi nie raczył poinformować przedstawicieli RCS-u o planowanym transferze.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved