Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Copra Piacenza: Układnie puzzli trwa

Copra Piacenza: Układnie puzzli trwa

Finaliści ostatniego sezonu włoskiej ligi a także rozgrywek Ligi Mistrzów, w pocie czoła pracują nad skompletowaniem drużyny na kolejny sezon. Copra Piacenza znów chce walczyć o najwyższe cele w serie A.

Już na samym początku okresu transferowego zrobiło się głośno wokół Hristo Zlatanowa, lidera Piacenzy, którym zainteresowała się Macerata. Sam zawodnik mówił o chęci zmiany klubu. Wtedy jednak do akcji wkroczyli szefowie Piacenzy, informując, że zawodnik posiada ważny kontrakt i nigdzie się nie wybiera. – Zapewniam, że Hristo nigdy nie zagra w Maceracie – napisał w liście do włoskich mediów, Guido Molinaroli, prezydent klubu z Piacenzy. – Nasz klub zawsze wywiązuje się z kontraktów i szanuje zawodników. Nasi gracze postępują w ten sam sposób.

Z Piacenzy do Perugii przeniósł się Vigor Bovolenta, a w ślad za nim chce udać się również Franc Granvorka. Propozycję z Vibo Valentia otrzymał Wencislaw Simeonow, od kilku lat kojarzony nieodłącznie z drużyną z Piacenzy. Simeonov mówi jednak w wywiadach o chęci wyjazdu zagranicę.Do drużyny z Taranto przeniósł się mało widoczny na parkiecie w ubiegłym sezonie, Hiszpan Israel Rodriguez. Piacenza nie sprzedała zawodnika, a tylko wypożyczyła, zdając sobie sprawę z możliwości mistrza Europy.

Pierwszym zawodnikiem oficjalnie zakontraktowanym przez Piacenzę był Giuseppe Patriarca, trzydziestojednoletni przyjmujący. Gracz występował w przeszłości w Modenie, Montichiari i Veronie. W swojej karierze bronił również barw hiszpańskiej Almerii.

Tuż po nim nowym zawodnikiem Piacenzy został środkowy Michał Rak. Reprezentant Czech przeszedł do klubu z Taranto, a wcześniej występował również w Modenie i Trento. Kolejnym wzmocnieniem ma być libero Gianluca Durante, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy zespołu A2 z Loreto. Przed Durante ciężkie zadanie, będzie musiał zastąpić uważanego za najlepszego libero świata, Brazylijczyka Sergio, który podpisał kontrakt z Santander z Brazylii.

W klubie na kolejny sezon zostaje Serb, Novica Bjelica, rozgrywający Marco Meoni, a także przyjmujący Joao Paolo Bravo. Na liście życzeń klubu widnieją nazwiska Ivana Miljkovića i Christiana Savaniego z M Roma Volley. Gdyby udało się pozyskać obu graczy, Piacenza znów ma szanse walki o scudetto. Drużyna będzie reprezentować Italię również w Lidze Mistrzów.

Aktualny skład Piacenzy na sezon 2008/2009:

rozgrywajacy: Meoni, Boninfante
atakujący: ???, ???
środkowi: Bjelica, Rak, ???
przyjmujący: Zlatanov, Patriarca, Bravo, ???
libero: Durante

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved