Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Świdniku chcą Króla

W Świdniku chcą Króla

Jan Król, zdolny atakujący SMS Spała byłby mile widziany w szeregach Avii Świdnik. Miałby zastąpić Tomasza Bogusza, który w nadchodzącym sezonie zamierza kompleksowo wyleczyć chore kolano.

Pochodzący z Sochaczewa Król pokazał się z bardzo dobrej strony w ubiegłorocznym ligowym występie uczniów ze Spały w Świdniku. Wówczas SMS uległ Avii gładko 0:3, ale atakujący tej drużyny był najjaśniejszym punktem ekipy gości. W tym roku zawodnik ukończył naukę w średniej szkole i jednocześnie grę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Z naszych informacji wynika, że o siatkarza usilnie zabiega także BBTS Bielsko-Biała i pracujący tam trener Grzegorz Wagner.

Na razie konkrety mieliśmy z klubu z Bielska-Białej – zdradza Wojciech Szczucki, trener i prezes w jednej osobie Metra Warszawa, którego atakujący jest wychowaniem. – Najważniejsze by zawodnik poszedł tam, gdzie otrzyma szansę gry. Nie poślemy go do klubu, w którym będzie tylko siedział na ławce rezerwowych. Jest jeszcze bardzo młody, dobrze by było by dalej tak dobrze się rozwijał. Jest obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi, mierzy 197 cm wzrostu.W swoim dorobku Jan Król ma już tytuł wicemistrza Europy kadetów z Austrii w 2007 roku, gdzie w finale wraz z kolegami uległ 2:3 reprezentacji Francji. W sierpniu ubiegłego roku, na rozgrywanych w Meksyku, mistrzostwach świata U-19 atakujący Metra wywalczył piąte miejsce. – We wtorek jestem umówiony z trenerem Avii Krzysztofem Lemieszkiem – mówi Król. – Dla mnie w tej chwili jest ważne bym trafił tam, gdzie będę mógł dalej grać. Zapewne będzie to roczne wypożyczenie do jakiegoś klubu. Jest jeszcze za wcześnie by mówić już o konkretach. Zobaczymy co zaoferują mi w Świdniku.

Król byłby w Avii znakomitym zmiennikiem w ataku doświadczonego Wojciecha Pawłowskiego. Nie udało się bowiem pozyskać z Radomia Kamila Gutkowskiego, który dosyć długo nie ustosunkował się do propozycji „żółto-niebieskich”. W tym tygodniu świdniccy kibice otrzymają odpowiedź na kolejną niewiadomą. Do podpisania umowy z Avią szykuje się dobrze znany w Świdniku środkowy AZS Politechniki Warszawskiej Marcin Malicki. – Przypuszczam, że wszystko zostanie załatwione we wtorek – przekonuje Marian Chałas, wiceprezes Avii.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved