Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcin Wika: Sportowo rozczarowaliśmy

Marcin Wika: Sportowo rozczarowaliśmy

fot. archiwum

Nie tak miała rozpocząć się dla Polaków przygoda z tegoroczną Ligą Światową. Rozczarowania nie kryją więc Marcin Wika i Zbigniew Bartman. - Debiutu do udanych nie zaliczę - stwierdził rozczarowany Bartman.

Marcin Wika : Sportowo można powiedzieć, że rozczarowaliśmy. Przyjechaliśmy do Egiptu po dwa zwycięstwa a niestety wyjeżdżamy z jednym. Ale cel Ligi Światowej jest zupełnie inny, nie chodzi tu o zwycięstwo tylko o to, żeby poszczególni zawodnicy się ogrywali. Myślę, że zabrakło dwóch elementów w naszej grze. Prezentowaliśmy się bardzo słabo w zagrywce i w bloku i to zadecydowało o tym, że przegraliśmy pierwsze spotkanie. Nazajutrz zaczęliśmy lepiej blokować i zagrywać i efektem była wygrana 3:1. Mam nadzieję, że teraz potrenujemy trochę więcej niż przed meczami z Egiptem i nasza gra będzie zdecydowanie lepiej wyglądała. Co do meczów z Chinami, oni preferują całkiem inny styl niż Europejczycy. Będzie to więc dla nas kolejne doświadczenie. Miejmy nadzieję, że wygramy.

 

Zbigniew Bartman : Cieszę się, że dostałem szansę, by pokazać się na boisku, ale debiutu do udanych nie zaliczę. Zdarzały mi się wcześniej mecze z reprezentacją Egiptu kadetów, juniorów, ponieważ często przyjeżdżali do nas na wymiany. Potem my jeździliśmy do nich do Kairu, gdzie mieliśmy zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata kadetów. Egipska siatkówka jest mi więc znana. Egipt z każdym rokiem robi malutki kroczek na przód, ale do najlepszych zespołów jeszcze im trochę brakuje. Widać jednak, że stawiają na siatkówkę, jest zainteresowanie tą dyscypliną i za parę lat będzie to już średnia drużyna, na solidnym poziomie zespołu europejskiego. 

Chińczycy będą dużo bardziej wymagającym zespołem niż Egipt, ponieważ drużynę szykują oni już od czterech lat na Olimpiadę w Pekinie. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku graliśmy z nimi pięciosetowe spotkania w Chinach. Japonia natomiast pokazała, że jest zespołem, który wyrobił sobie pewną markę. Już od dłuższego czasu Japończycy występują w dużych międzynarodowych imprezach: Mistrzostwach Świata, Pucharze Świata, Lidze Światowej. Często są też organizatorami tych imprez. Siatkówka w Japonii jest popularna i myślę, że Japończycy starają się odbudować siatkówkę na poziomie z lat 70tych i 80tych.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved