Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME: Turczynki kolejnym finalistą ME 2009

Kwal. do ME: Turczynki kolejnym finalistą ME 2009

Reprezentacja Turcji została kolejnym finalistą przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce kobiet. W decydującym o awansie meczu, Turczynki pokonały Grecję 3:1. W Opavie kolejne zwycięstwo odniosły Czeszki.

Ostatni dzień zmagań w ramach II rundy kwalifikacji do ME 2009 w grupie B nie przyniósł żadnych niespodzianek. Słowenki, które chcąc zagrać we wrześniowych kwalifikacjach, będących ostatnią przepustką do przyszłorocznego czempionatu, musiały wygrać z Mołdawią, licząc na wygraną Czech. Po dwóch setach było już 2:0 dla Słowenii, ale Mołdawianki tanio skóry nie sprzedały wygrywając trzecią partię 25:18. To podrażniło ich rywalki, które wyraźnie były lepsze w czwartym secie, wygrywając całe spotkanie 3:1. Mające zapewniony awans do ME 2009 Czeszki, nie dały żadnych szans reprezentacji Albanii, pewnie zwyciężając w trzech setach.

Dużo więcej emocji było w grupie F. W pięciu spotkaniach po 9 punktów zgromadziły reprezentacje Turcji i Grecji i to między nimi miała rozstrzygnąć się sprawa bezpośredniego awansu. Zgodnie z przewidywaniami lepsze okazały się te pierwsze pokonując siatkarki spod Olimpu 3:1. Izrael, rewelacja grupy, po zaciętym spotkaniu również 3:1 pokonał Czarnogórę.