Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Europejskie puchary przeszły Gdańskowi koło nosa

Europejskie puchary przeszły Gdańskowi koło nosa

fot. archiwum

Energa Gedania została zaproszona do startu w europejskich pucharach w sezonie 2008/09! - Niestety, nie posiadamy odpowiedniej hali na tego typu rozgrywki. Dlatego musiałem zrezygnować z tej zaszczytnej dla nas propozycji - wyjaśnia Zdzisław Stankiewicz, prezes gdańskiego klubu

W siatkówce klubowej na kontynencie walczy się o trzy trofea – Liga Mistrzów, Puchar CEV, Challenge Cup. Wśród kobiet Polsce przysługuje aż pięć miejsc. Jako, że zdobywca Pucharu Polski (Farmutil Piła) był wicemistrzem kraju, związek zamierzał zgłosić pięć najlepszych drużyn z minionego sezonu LSK. Jednak tej propozycji nie przyjęto w Kaliszu (3. miejsce) i Dąbrowie Górniczej (5).

 

W tej sytuacji związek zaproponował nam grę w Challenge Cup. Niestety, nie posiadamy odpowiedniej hali na tego typu rozgrywki. Dlatego musiałem zrezygnować z tej zaszczytnej dla nas propozycji – wyjaśnia prezes Stankiewicz. 

Przypomnijmy, że hala przy ul. Kościuszki w tym roku była warunkowa dopuszczona nawet do rozgrywek ligowych. Po wakacjach gedanistki muszą szukać nowego obiektu. – Trwają w tej sprawie rozmowy. Jednak bez względu na to, gdzie zagramy, to będzie tylko przejściowe rozwiązanie. Mamy gotowe plany wybudowania hali spełniającej europejskie standardy na klubowych terenach. Oczekujemy na zgodę władz miasta na rozpoczęcie tej inwestycji – dodaje prezes Gedania SA.

 

Jak już informowaliśmy w nowym sezonie rywalizacja w żeńskiej elicie opatrzona będzie szyldem "PlusLiga Kobiet". W niedzielę w Białowieży obradowało dziesięciu prezesów klubów oraz przedstawiciele władz ligi i związku. Ustalono, że inauguracja ligowej rywalizacji nastąpi 18 października. Na pierwszym etapie każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Następnie najlepsza ósemka zmierzy się w play off (w pierwszej rundzie wracamy do gry do trzech zwycięstw), a dwie najsłabsze drużyny stoczą baraże o utrzymanie. Na kluby nałożono kilka nowych obowiązków. Jednym z nich będzie zatrudnienie… statystyka, który po zakończeniu meczu przesyłać będzie do centrali wszelkie parametry związane z poszczególnymi elementami w wykonaniu drużyn i zawodniczek.

 

Jednocześnie poinformowano, że skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie ogłoszony zostanie 20 lipca. W gronie 19 kadrowiczek przygotowujących się do tego turnieju są m.in. wychowanka Gedanii, Berenika Tomsia oraz była zawodniczka gdańskiego klubu, Milena Rosner .

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved