Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dwie pary mogilnianek w półfinałach Mistrzostw Polski

Dwie pary mogilnianek w półfinałach Mistrzostw Polski

Srebrny medal mistrzostw województwa w kategorii juniorek oraz czwarte miejsce kadetek, to plon siatkarek mogileńskiego Sokoła, które rywalizowały w zawodach siatkówki plażowej w Kamieniu Krajeńskim.

W kategorii kadetek, o medale mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowało 10 par, w tym trzy reprezentujące Sokół Mogilno. Najlepiej z młodych sokolanek spisały się Angelika Bartkowiak i Martyna Kubiak, które były bardzo blisko awansu do finału imprezy. Niestety, mogilnianki w pojedynku półfinałowym przegrały z parą Jokera Świecie – Wenerska / Czapiewska, a następnie uległy w meczu o trzecie miejsce duetowi Wenerska / Glama. W finale mistrzostw województwa kadetek, Zuzanna Gapińska i Zuzanna Czyżnielewska (Pałac Bydgoszcz) pokonały Katarzynę Wenerską / Annę Czapiewską 2:0.

mistrzostwa województwa kadetek - wyniki mogilnianek

Angelika Bartkowiak / Martyna Kubiak: - Natalia Ordza / Monika Prądzyńska (Tuchola) 2:0 (21:18, 21:16) - Zuzanna Gapińska / Zuzanna Czyżnielewska (Pałac) 0:2 (14:21, 18:21) - Magdalena Hajducka / Martyna Bierła 2:1 (14:21, 21:12, 15:10) - Klaudia Szaban / Marietta Kasprzak 2:0 (21:15, 21:11) - Monika Zwiefka / Aleksandra Chmill (Kamień Kraj.) 2:0 (21:16, 21:6) - półfinał - Katarzyna Wenerska / Anna Czapiewska (Joker Świecie) 0:2 (20:22, 20:22) - mecz o III miejsce - Monika Wenerska / Maja Glama (Joker Świecie) 0:2 (14:21, 14:21) Klaudia Szaban / Marietta Kasprzak: - Monika Zwiefka / Aleksandra Chmill (Kamień Kraj.) 0:2 (15:21, 20:22) - Angelika Bartkowiak / Martyna Kubiak 0:2 (15:21, 11:21) Magdalena Hajducka / Martyna Bierła: - Magdalena Gaca / Magdalena Piotrowska (Pałac) 0:2 (14:21, 20:22) - Angelika Bartkowiak / Martyna Kubiak 1:2 (21:14, 12:21, 10:15)

W kategorii juniorek o medale walczyło 6 par, wśród nich reprezentujące Sokół Mogilno torunianki – Natalia Marszałkiewicz / Joanna Petrowska. Sokolanki wywalczyły srebrny medal mistrzostw województwa, przegrywając w finale z parą Pałacu – Sandra Guzowska / Małgorzata Kolanowska. W spotkaniu o III miejsce Ewa Gierszewska i Karolina Młynarczyk (Tuchola) pokonały Hannę Łukasiewicz / Kamilę Cieślicką (Pałac Bydgoszcz).

Pierwsze cztery zespoły w obu kategoriach wiekowych awansowały do turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną 24-25 czerwca (juniorki) i 1-2 lipca (kadetki) w Gdyni.

źródło: inf. własna, sokol.mogilno.pl