Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sowała/Brzostek zwyciężyły w Radomiu

Sowała/Brzostek zwyciężyły w Radomiu

Od piątku na boisku zlokalizowanym w centrum Radomia w turnieju w ramach Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej rywalizowały siatkarki. Najlepsze okazały sie łodzianki, Sowała/Brzostek.

Według regulaminu w turnieju głównym mogło wystąpić osiem par zajmujących czołowe miejsca w rankingu Polskiej Związki Piłki Siatkowej oraz kolejna ósemka wyłoniona w ramach kwalifikacji, które odbyły się w Radomiu. Turniej rozgrywano systemem brazylijskim, w którym dopiero druga przegrana eliminuje parę z gry.

Turniej wygrały pochodzące z Łodzi Sowała/Brzostek. W drodze na najwyższe miejsce podium musiały pokonać m.in. parę Urban/Wiatr, z którą spotkały się w półfinale, zwyciężając 2:1. W meczu o pierwsze miejsce rywalem łodzianek był bardziej od nich doświadczony duet Białobrzeska/Sobolewska. W tie-breaku przeciwniczki prowadziły już 7:3, ale Sowała i Brzostek nie poddały się. Dzięki walce do samego końca udało im się pokonać przeciwniczki. Po zaciętym spotkaniu Brzostek powiedziała „Gazecie Wyborczej”: Jesteśmy bardzo zadowolone ze startu. W niedzielę zagrałyśmy trzy kolejne trudne pojedynki i udało się wygrać. Ciężkie treningi dają wreszcie efekty.Cieszę się, że Radom okazał się dla nas tak bardzo szczęśliwy i gościnny. Z pewnością za rok znów tu przyjedziemy – wtórowała koleżance Sowała.W meczu o trzecie miejsce spotkały się natomiast Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn z parą Urban/Wiatr. Brąz zdobył pierwszy duet, wygrywając 2:0.

Już w przyszły piątek na boisko w Radomiu wyjdą natomiast siatkarze plażowi.

źródło: gcnowiny.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved