Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. A: Brazylia znowu zwycięska

LŚ gr. A: Brazylia znowu zwycięska

Również drugie spotkanie między Brazylią a Serbią zakończyło się tie-breakiem. Goście po trzech partiach prowadzili 2:1, ale to Brazylijczycy okazali się lepsi.

Brazylia ponownie pokonała Serbię przed swoimi kibicami w Sao Paulo. Grając w Ibirapuera Gymnasium podopieczni trenera Bernardo Rezende wygrali z reprezentacją Serbii 3:2 (23:25, 25:19, 24:26, 25:23, 15:11) w drugim meczu pierwszej kolejki rundy międzykontynentalnej tegorocznej Ligi Światowej.

W pierwszym secie aktualni Mistrzowie Olimpijscy i Mistrzowie Świata nie pokazali najlepszej gry. Serbia dzięki swojej dobrej zagrywce wygrała seta 25:23. W drugiej partii meczu Brazylia wróciła do gry, do czego walnie przyczyniła się dobra gra rozgrywającego Bruninho i gospodarze nie mieli żadnego problemu ze zwycięstwem, które przypieczętował atak Nalberta (25:19). W trzecim secie serbska drużyna ponownie pokazała na co ją stać. Dzięki skutecznej grze blokiem, goście z Europy pokonali Brazylię 26:24. Nieco skonsternowani Brazylijczycy w czwartym secie zagrali swoją siatkówkę i wyrównali stan meczu. Ponownie tym, który postawił kropkę nad „i”, był Nalbert , którego niesamowity atak dał zwycięstwo 25:23. Niesieni dopingiem swoich kibiców gospodarze wygrali tie-breaka 15:11. Najwięcej punktów, bo aż dwadzieścia trzy, zdobył w tym spotkaniu Samuel .

Brazylia – Serbia 3:2

(23:25, 25:19, 24:26, 25:23, 15:11)

Brazylia : Bruno, Santos, Fuchs, Santos Sergio Dutra (L), Rodrigues, Bitencourt, Endres Gustavo (K) oraz Elgarten, Endres Murilo, Nascimento

Serbia : Kovacevic, Petkovic, Samardzic (L), Nikic, Geric, Starovic, Podrascanin oraz Bojovic, Bjelica

Powiedzieli po meczu:

Andrija Geric (środkowy reprezentacji Serbii): Nie graliśmy dobrze w pierwszych dwóch setach. Później pokazaliśmy naszą prawdziwą grę i wyrównaliśmy stan meczu. Wierzyliśmy w wygraną, ale brazylijska drużyna pokazała, dlaczego to ona wygrywa wszystkie zawody. W trudnych meczach Brazylia zawsze przezwycięża problemy.

Gustavo Andres ( kapitan reprezentacji Brazylii): Nasza drużyna, która dzisiaj wystąpiła na boisku, nigdy nie trenowała wcześniej w takim składzie. Myślę, że dzisiaj nasz zespół pokazał, jak bardzo chcieliśmy tego zwycięstwa nad Serbami. Pokonaliśmy wszystkie trudności i wygraliśmy mecz.

Igor Kolakovic (trener reprezentacji Serbii): Serbia i Brazylia pokazały ponownie wspaniały mecz siatkówki. Było to ciężkie spotkanie dla obydwu drużyn. Nasz zespół ma sporo młodych graczy i myślę, że oni dojrzeli w tym meczu. Mam nadzieję, że zagramy równie dobrze przeciwko Wenezueli w następnej kolejce rozgrywek tegorocznej Ligi Światowej.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii): Serbowie zaczęli spotkanie od silnej zagrywki, a my popełniliśmy sporo błędów. Ten ciężki mecz był dla nas bardzo dobrym sprawdzianem. Zrobiłem dużo zmian w mojej drużynie i wiem, że zagrała ona wspaniały mecz.