Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Nadspodziewanie łatwe wygrane Holendrów i Słowaków

LE: Nadspodziewanie łatwe wygrane Holendrów i Słowaków

W drugim dniu zmagań w grupie A Ligi Europejskiej Holendrzy nie mieli żadnych problemów z pokonaniem najsłabszej w grupie Wielkiej Brytanii. Tempa nie zwalniają Słowacy, którzy w trzech setach odprawili Greków.

Tak jak w piątek Słowacy, tak w sobotę Holendrzy nie mieli najmniejszych problemów aby pokonać debiutującą w rozgrywkach Ligi Europejskiej Wielką Brytanię. Podopieczni Harrego Brokkinga tylko w pierwszej partii stawiali zacięty opór, ulegając ostatecznie 22:25. Dwa kolejne sety to absolutna dominacja na boisku „Pomarańczowych”, którzy pewnie rozstrzygnęli je na swoją korzyść wygrywając całe spotkanie 3:0.

Wielka Brytania – Holandia 0:3

(22:25, 20:25, 16:25)

Większych emocji nie było także w drugim spotkaniu, w którym Słowacy podejmowali reprezentację Grecji. Po piątkowym tie-breaku z Holandią trener Słowaków, Emanuele Zanini ostrzegał swoich podopiecznych przed zdeterminowanym rywalem. Jednak już pierwszy set, wygrany przez gospodarzy 25:21 pokazał, że „nie taki diabeł straszny”. Druga odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Słowaków (4:1, 8:3), ale podopiecznym Alexandrosa Leonisa udało doprowadzić się do wyrównania (10:10). Od tego momentu gra wyrównała się. Dopiero dwa ataki Martina Nemca dały Słowakom prowadzenie w meczu 2:0. Grecy nie dali za wygraną. Już na początku trzeciej partii dzięki skutecznemu blokowi objęli kilkupunktową przewagę (7:3, 9:4), która zaraz po pierwszej przerwie technicznej została zniwelowana (11:11). Koncertowa gra Masnego i Spółki odebrała Grekom chęci do dalszej gry. Trzeci set zakończył się zwycięstwem reprezentacji Słowacji 25:19, która z bez straty seta przewodzi w tabeli grupy A.

Słowacja – Grecja 3:0

(25:21, 25:23, 25:19)