Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Diamentowa Liga Siatkówki w ZAKSA rozstrzygnięta

Diamentowa Liga Siatkówki w ZAKSA rozstrzygnięta

W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu rozstrzygnięto pierwszy turniej Diamentowej Ligi Siatkówki zorganizowanej dla pracowników Zakładów Azotowych "Kędzierzyn" S.A. Najlepsi okazali się zawodnicy Pionu Produkcji i Rozwoju z Piotrem Szpakiem i Wojciechem Wolińskim na czele.

W turnieju wzięło udział 13 zespołów złożonych z zawodników z poszczególnych wydziałów kędzierzyńskiej firmy chemicznej. Wulkan nieprawdopodobnych emocji wybuchł podczas meczu finałowego, w którym spotkały się drużyny NP – Pionu Produkcji i Rozwoju oraz PE I – Jednostki Biznesowo-Usługowej Energetyka. Ciekawostką jest fakt, że w zespole NP pierwsze skrzypce grali byli zawodnicy Chemika oraz Mostostalu Kędzierzyn-Koźle Piotr Szpak i Wojciech Woliński. Ten drugi, aby wziąć udział w turnieju, do Polski, do Kędzierzyna-Koźla, dotarł po 30-godzinnej podróży z wakacji. Dotarł i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu 2:1 w setach 23:25, 27:25 i w tie-breaku 15:13.

Pierwsza partia była nerwowa w wykonaniu obu zespołów. W początkowej fazie pierwszego seta „energetycy” popełnili mnóstwo błędów w ataku, co doprowadziło do stanu 8:4 dla „rozwojowych”. Przy stanie 20:16 role się odwróciły. Lider ekipy NP Piotr Szpak dwukrotnie zaatakował w aut, podobnym zagraniem „popisał się” Woliński i stan meczu po raz kolejny się wyrównał. W ostatniej akcji seta Marcin Barth – lider zespołu PE – zablokował Piotra Szpaka i „energetyczni” trochę niespodziewanie cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej partii.Po zmianie stron duet Woliński – Szpak przestał popełniać błędy, a inny zawodnik ekipy NP, Tomasz Lach, kilkukrotnie zaskoczył rywali zagrywką, co dało prowadzenie „rozwojowym” 21:15. Jednak seria błędów w przyjęciu zagrywki doprowadziła ponownie do nerwowej końcówki seta, którego na przewagi 27:25 wygrała ekipa NP.

Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebny był tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy drużyny Pionu Produkcji i Rozwoju i po bloku nieprawdopodobnie zmęczonego turniejem Wojciecha Wolińskiego zwyciężyli w trzeciej partii 15:13.

To był bardzo ciężki mecz. Zresztą z każdym spotkaniem coraz trudniej przychodzi nam wygrywanie z rywalami. My nie trenujemy regularnie, a oni tak. Nie mniej bardzo cieszymy się z tego sukcesu – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Piotr Szpak, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Najlepszą zawodniczką imprezy uznana została Eliza Ochnio, natomiast siatkarką grającą z największym poświęceniem ciała i ducha Urszula Swacha. Kolejna edycja rozgrywek zaplanowana została na jesień 2008 roku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved