Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkarski festiwal nad Zalewem Zemborzyckim

Siatkarski festiwal nad Zalewem Zemborzyckim

W sobotę rozpoczyna się Lubelski Międzynarodowy Festiwal Piłki Siatkowej i Minisiatkówki. To już XIV edycja tej imprezy. Do turnieju minisiatkówki akces zgłosiły po 32 zespoły dziewcząt i chłopców.

Drużyny wystąpią w kategorii krasnali – czyli dzieci urodzonych w roku 1996 i młodszych oraz skrzatów (rocznik 1995). W tym turnieju zespoły będą rywalizowały w trzyosobowych składach. Na każdym etapie gra będzie się toczyła w ośmiu czterozespołowych grupach systemem „każdy z każdym”.

Natomiast w piłce siatkowej wystartuje po 16 zespołów dziewcząt i chłopców z roczników 1993-94. Tu już drużyny będą grały w sześcioosobowych zestawieniach. W tym turnieju grupy też będą czterodrużynowe, ale system taki sam jak w minisiatkówce.Trochę martwimy się pogodą, ale mam nadzieję, że aura nam dopisze – mówi Jacek Rutkowski, prezes TPS UMCS, organizator imprezy. – Podnoszą nas na duchu synoptycy z Radawca, którzy zapowiadają, że o ile będzie padało to tylko w nocy. My się zresztą deszczu nie boimy, bo jest ciepło. Przyjechały do nas zespoły z całej Polski – m.in. z województw: podlaskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. W sumie zagra ok. tysiąca zawodników i zawodniczek. Faworytem w kat. młodziczek jest TPS UMCS, które broni tytułu sprzed roku. Serdecznie wszystkich zapraszam nad Zalew Zemborzycki do ośrodka Marina, gdzie sobotę i w niedzielę od godz. 9.30 będą odbywały się mecze.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved