Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Lubiejewski: Chciałbym spróbować swoich sił na plaży

Marcin Lubiejewski: Chciałbym spróbować swoich sił na plaży

Turniej w Starych Jabłonkach przyciągnął wielu siatkarzy, znanych z występów na hali. Strefie Siatkówki udało się porozmawiać z Marcinem Lubiejewskim, byłym zawodnikiem Mlekopolu AZS Olsztyn, grającym na pozycji atakującego.

Spotykamy się w Starych Jabłonkach czy to oznacza, że Marcina Lubiejewskiego zobaczymy w rozgrywkach siatkówki plażowej ?

Marcin Lubiejewski: (śmiech…) może i zobaczymy w rozgrywkach siatkówki plażowej, ale na pewno nie na World Tourze. Tak poważnie dostałem propozycje gry na plaży od kolegi który się bawi w plażówkę, ale raczej bardziej rozrywkowo mieliśmy to potraktować tzn „nie spinać się na wynik” niż na poważnie grać, chociaż prawdę mówiąc chciałbym spróbować swoich sił na plaży tylko już nie w tym roku.Jak oceniasz poziom sportowy tego turnieju?

Poziom jest na pewno wysoki, przyjechało tu wiele bardzo dobrych par z całego świata, również Polacy dostali swoją szansę na pokazanie się ale jak to zazwyczaj w siatkówce plażowej znów wygrali Brazylijczycy bodaj czwarty raz z rzędu w Starych Jabłonkach.

Twój pobyt na Mazurach związany jest z wypoczynkiem, czy przyjechałeś prowadzić tu rozmowy kontraktowe?

Pobyt na Mazurach związany jest z tym iż tu jeszcze mieszkam (w Olsztynie), a do Starych Jabłonek przyjechałem wypoczynkowo i aby się odprężyć gdyż w tygodniu mamy jeszcze okres roztrenowania, rozmowy kontraktowe prowadzi manager także ja będąc tutaj tym się raczej nie zajmuję.

Gdzie zobaczymy Cie w przyszłym sezonie?

Dobre pytanie sam chciałbym to wiedzieć, powoli kurczy się lista wolnych miejsc na pozycji atakującego. Na razie jeszcze trzeba poczekać ale mam nadzieję że na dniach sie wszystko rozstrzygnie.

Wracając do zakończonego sezonu PLS. Jak oceniasz występ w Mlekpolu, czy stać było ten zespół na więcej?

W minionym sezonie graliśmy trochę w kratkę tzn dobre występy przeplataliśmy znacznie słabszymi nie zawsze było to spowodowane naszą aktualną dyspozycją ale również kontuzjami i częstymi rozjazdami ponad połowy zespołu. Ogólnie podsumowując na pewno można było zająć lepsze miejsce po rundzie zasadniczej co wiązałoby się z innym rozkładem par w play-off i korzystniejszą pozycją w walce o finał, ale nie oznacza to że sami nie mogliśmy sobie tego finału wywalczyć bo po dwóch meczach półfinałowych mieliśmy dobra zaliczkę – niestety zmarnowaliśmy ją. Tłumaczenie że odpadliśmy z Pucharu Polski ze zwycięzcą tej imprezy czy podobnie w europejskich pucharach(Challenge Cup) nie zawsze jest na miejscu, bo kibiców i sponsorów nie musi to obchodzić.

Życzę Ci zatem szybkiego zakończenia rozmów kontraktowych i mam nadzieje, że naszych czytelników jako pierwszych poinformujesz o swojej przynależności klubowej.

Z Marcinem Lubiejewskim rozmawiał Sławomir Pawlak – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved