Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. do ME 2009: Czeszki coraz bliżej awansu

Kw. do ME 2009: Czeszki coraz bliżej awansu

Druga runda kwalifikacji do Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet 2009 powoli dobiega końca. W ten weekend swoje mecze rozgrywają dwie ostatnie grupy – B (w czeskiej Opawie) oraz F (w greckiej Giannitsie). W piątek rozegrano pierwsze spotkania.

W grupie B grają reprezentacje Czech, Słowenii, Albanii i Mołdawii. W piątek swoje spotkania rozegrały pary Czechy – Słowenia oraz Albania – Mołdawia.

Tylko początek spotkania w meczu żeńskich reprezentacji Czech i Słowenii należał do wyrównanych. Słowenki rozpoczęły bój o kwalifikacje do ME 2009 od wysokiego „C”, obejmując prowadzenie 5:0. Miejscowe nie dały za wygraną doprowadzając do wyrównania. W końcówce było 24:22 dla Słowenii, jednak i tym razem Czeszki pokazały charakter, ulegając 30:28 po kilku setbolach. – Pierwszego seta nie rozpoczęłyśmy najlepiej – mówi kapitan reprezentacji Czech Jana Šenkova. – Nie potrafiłyśmy złapać odpowiedniego rytmu gry, dopiero później wszystko się „zazębiło”, a mecz toczył się już po naszej myśli – dodaje siatkarka. Kolejne trzy odsłony meczu to dominacja Czeskiego zespołu, który wygrał do 20, 20, 14 i całe spotkanie 3:1. Podopieczne Táňi Krempaski są o krok od awansu do ME 2009.Czechy – Słowenia 3:1

(28:30, 25:20, 25:20, 25:14)

W meczu Albanii i Mołdawii górą były Albanki. Pierwszy set był wyrównany, a o wyniku zadecydowała końcówka. I tu swoją wyższość pokazały Albanki, które wygrały do 22. Zwycięstwo w pierwszej partii wyraźnie wzmocniła psychicznie zespół Albanii, gdyż w kolejnym secie przewaga Albanek była już wyraźna, a co za tym idzie pewne zwycięstwo 25:17. Ekipa mołdawska podniosła się jeszcze w trzeciej partii, w której długo ważyły się losy zwycięstwa. Ponownie o wyniku zadecydowała końcówka. Tym razem jednak zespół Mołdawii poradził sobie i zwyciężył 25:23. Wydawało się zatem, że czwarta partia będzie zacięta, a Mołdawianki będą walczyć o każdą piłkę, aby doprowadzić do tie-breaka. Nic bardziej mylnego. Siatkarki z Albanii zdeklasowały rywalki, prowadząc w czwartym secie od pierwszego do ostatniego gwizdka i ostatecznie wygrały 25:12.

Mołdawia – Albania 1:3

(22:25, 17:25, 25:23, 12:25)

Zobacz także:

Wyniki i tabela grupy B


W grupie F o awans na ME 2009 walczą ekipy Turcji, Grecji, Izraela i Czarnogóry. Wczoraj Turcja podejmowała Izrael, natomiast Czarnogóra grała z Grecją.

Reprezentacja Turcji, która podczas ME 2005 zajęła 6. miejsca, a dwa lata później dopiero 10., walczy o powrót na europejskie salony. W meczu z ekipą Izraela Turczynki nie miały żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Wprawdzie dwa pierwsze sety rozpoczynały się od wyrównanej walki, to szybko na kilkupunktowe prowadzenie wychodziły Turczynki. Dzięki temu wygrały do 18 i 17. Siatkarki z Izraela w trzecim secie zagrały już nieco lepiej i wprowadziły nieco nerwów w szeregi rywalek. Końcówka seta była wyrównana, jednak ostatecznie górą były Turczynki, które wygrały do 22.

Turcja – Izrael 3:0

(25:18, 25:17, 25:22)

Nieco więcej emocji przyniósł mecz Czarnogóry i Grecji, a szczególnie pierwsza partia. Zaczęło się od wyrównanej walki po obu stronach siatki. Żadna z drużyn przez długi czas nie miała wyraźniej przewagi. Jednak im bliżej końca, tym lepiej grały siatkarki z Czarnogóry. Dzięki temu zwyciężyły 25:22. Wyraźnie podrażniło to ambicję Greczynek, które ruszyły do walki od pierwszego gwizdka w drugim secie. W zasadzie każda z trzech kolejnych partii przebiegała bardzo podobnie. Greczynki szybko osiągały kilkupunktową przewagę, która pozwalała im na bezpieczne doprowadzenie do zakończenia całego meczu wynikiem 3:1.

Czarnogóra – Grecja 1:3

(25:22, 17:25, 15:25, 15:25)

Zobacz także:

Wyniki i tabela grupy F

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved