Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Juniorzy i kadeci z Torunia walczyli na plaży

Juniorzy i kadeci z Torunia walczyli na plaży

W Kamieniu Krajeńskim odbyły się mistrzostwa województwa kadetów i juniorów w siatkówce plażowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się siatkarze UKS Budowlanka Toruń.

Podopieczni Bogdana Mossakowskiego zdobyli złoty medal w kadetach oraz srebrny w juniorach. Kadeci UKS Filip Jakubik i Aleksander Wierkus w finale pokonali parę z Chemika Bydgoszcz 2:1. Natomiast juniorzy „Budowlanki” Przemysław Kierys i Dominik Janik zdobyli srebrny medal, ulegając w finale parze z Trójki Nakło 0:2. Para juniorów poddała się w finale z powodu kontuzji Kierysa.

W kategorii juniorów udział w mistrzostwach wzięło 18 zespołów, a w kadetach 13 z wszystkich klubów siatkarskich w województwie. Obydwa toruńskie duety zakwalifikowały się tym samym do półfinałów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które pod koniec czerwca odbędą się nad morzem.Cieszą sukcesy moich zawodników, wyniki jednak nie przychodzą same. Ciężko pracujemy, mamy utalentowanych zawodników oraz własny obiekt do siatkówki plażowej, na którym możemy solidnie pracować. Myślę, że możemy dobrze zaprezentować się w kolejnych etapach rywalizacji z najlepszymi kadetami i juniorami w siatkówce plażowej w kraju – podkreśla Mossakowski.

UKS podwójne zwycięstwo odniósł również w mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych w Siatkówce Plażowej, które odbyły się w Toruniu. Dwie pary UKS Filip Jakubik/Aleksander Wierkus oraz Przemysław Kierys/Marcin Górecki spotkały się w finale, dzieląc medale złoty i srebrny miedzy sobą. Mistrzami Polski zostali Filip i Aleksander. W turnieju udział wzięło 18 zespołów szkolnych z Poznania, Siedlec, Iławy, Włocławka, Grudziądza, Inowrocławia i Torunia.

Dobra postawa naszych uczniów mnie nie dziwi. Po bardzo dobrych wynikach w mistrzostwach województwa okazaliśmy się najlepsi w kraju w siatkówce plażowej wśród szkół kształcących młodzież w zawodach budowlanych – podkreśla Mossakowski.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved