Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Żebrowska przenosi się do Białegostoku

Izabela Żebrowska przenosi się do Białegostoku

fot. archiwum

Brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek z Tajlandii związała się z białostockim klubem na rok. Zawodniczka występująca na pozycji atakującej grała w ubiegłym sezonie w zespole Winiar Kalisz.

Izabela Żebrowska jest pierwszym wzmocnieniem kadry Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok. – Na pewno nie od razu będzie spisywać się na miarę swoich możliwości, bo w drużynie Winiar ciężko było jej się przebić do podstawowego składu i może potrzebować ogrania – mówi Dariusz Luks , trener białostoczanek.

 

Blisko Pronaru Zeto Astwy AZS są jeszcze trzy zawodniczki, z którymi prowadzone są zaawansowane rozmowy. Jedną z nich jest była reprezentantka Polski, doświadczona Agata Karczmarzewska , grająca dotychczas w ekipie mistrza kraju, Muszyniance Muszyna. Prawie 30-letnia zawodniczka ma za sobą występy w lidze włoskiej i rosyjskiej. Może grać na pozycji zarówno przyjmującej, jak i skrzydłowej. 

Niewykluczone, że działacze szykują prawdziwy hit transferowy, bowiem obok Karczmarzewskiej być może zawita do Białegostoku rozgrywająca reprezentacji Polski, Milena Sadurek . O to będzie jednak bardzo ciężko, bowiem po siatkarkę Aluprofu Bielsko-Biała ustawiła się spora kolejka.

 

Potwierdzam, że rozmawiamy z trzema wiodącymi zawodniczkami, wśród których jest rozgrywająca i przyjmująca. Także w orbicie zainteresowań jest jedna siatkarka z zagranicy, ale nazwisk nie będę zdradzał – mówi Antoni Prokop , prezes białostockiego klubu.

 

Z zespołem nie trenują już Katarzyna Zaroślińska i Anna Gawron , które były na testach.

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved