Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Giovanni Caprara: Wygrać będzie trzeba z każdym

Giovanni Caprara: Wygrać będzie trzeba z każdym

- Poziom olimpijskiej rywalizacji siatkarek będzie bardzo wysoki - mówi trener mistrzyń świata, reprezentacji Rosji Giovanni Caprara. - Do medali kandyduje 5-6 ekip. Dlatego nie ma sensu mówić czy losowanie było korzystne, czy nie.

Giovanni Coprara dodał, że „my chcemy wygrać igrzyska, a jeżeli chcemy, to musimy być gotowi do pokonania każdego rywala. – Podoba mi się, że Rosji trafiły się tak silne rywalki – powiedział włoski szkoleniowiec, który zespół Rosji doprowadził do zwycięstwa nad Brazylią w finale mistrzostw świata w 2006 roku. – Nie udało się nam awansować do Grand Prix dlatego w przygotowaniach zabraknie meczów z silnymi zespołami. Nie wiem z jakiego miejsca wyjdziemy z grupy, ale to nie ma znaczenia. Najważniejsze, żeby z każdą piłką, z każdą akcją nasza reprezentacja grała coraz lepiej.

Obecnie reprezentacja Rosji gra w Memoriale Borysa Jelcyna, który odbywa się w Jekaterynburgu i Niżnym Tagile. Caprara nie zamierza rezygnować ze sparingów z reprezentacją Serbii, z którą jego podopieczne spotkają się w grupie w Pekinie.Powtarzam potrzebne nam są mecze z silnymi zespołami, a do takich zaliczam Serbię – powiedział. – Nie ma w tym nic strasznego, że nasze drużyny trafiły w igrzyskach do jednej grupy. Mecze z Serbkami oraz Puchar Jelcyna staną się dla nas ważnymi etapami przygotowań do igrzysk.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved