Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. C: Finowie urwali seta Amerykanom

LŚ gr. C: Finowie urwali seta Amerykanom

fot. archiwum

W pierwszym spotkaniu grupy C Ligi Światowej Amerykanie pokonali w Espoo 3:1 Finlandię. Jutro drugi mecz między tymi dwoma zespołami oraz pierwszy mecz Bułgarii z Hiszpanią.

Po dwóch bardzo jednostronnych setach Finowie pokazali nieco dobrej siatkówki, zwyciężając w trzeciej odsłonie meczu z Amerykanami. Ich gra wystarczyła jednak tylko na wygranie jednego seta.

 

Finowie zaczęli mecz grając bardzo dobrze w obronie, ale jednocześnie popełniając wiele błędów w ataku i zagrywce. Wykorzystali je skrzętnie Amerykanie wychodząc na prowadzenie w pierwszym secie 8:5 i 12:7. Wtedy o pierwszy czas poprosił trener Mauro Berruto . Różnica między dwoma zespołami była widoczna w ilości błędów – reprezentanci USA nie popełniali ich w ogóle. Na drugi czas Berruto zdecydował się, gdy jego zespół przegrywał już 13:21. Zmiany zawodników nie pomogły Finom, USA pewnie wygrała pierwszego seta 25:18. 

Od początku drugiej odsłony Finowie mogli rywalizować z Amerykanami w elemencie ataku, ale ich przyjęcie pozostawiało wiele do życzenia. Z drugiej strony Kevin Hansen miał dużo bardziej ułatwione zadanie, niż Mikko Esko , ponieważ nie nabiegał się tyle w rozegraniu co Fin. Kadra USA prowadziła 20:12, gdy Finlandia rozpoczęła pościg, doprowadzając do stanu 22:18. Ostatecznie to jednak Amerykanie zwyciężyli 25:19.

 

Dobra końcówka trzeciej partii popchnęła Finów do walki. Duże ryzyko na zagrywce opłaciło się, gdyż Amerykanie z minuty na minutę mieli coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki. Finowie prowadzili 8:6 przy pierwszej przerwie technicznej, a przy stanie 10:6 o czas poprosił trener McCutcheon . Przerwa pomogła, bowiem Amerykanie wyrównali na 11:11, ale przy kolejnej przerwie technicznej Finlandia znów prowadziła dwoma punktami 16:14. Końcówka tego seta obfitowała w emocje, a Finowie prowadzeni przez Urpo Sivula i Antti Siltala zwyciężyli 25:23.

 

Czwarty set był kontynuacją zaciętej walki. Amerykanie prowadzili 8:7 i 16:14 i znów błędy własne głównie w ataku i zagrywce zaważyły na tym, że w końcówce seta Amerykanie mogli spokojnie prowadzić swoją grę i zwyciężyć 25:20 a cały mecz 3:1.

 

Finlandia – USA 1:3

(18:25, 19:25, 25:23, 20:25)

 

Składy zespołów:

Finlandia : Esko (3), Siltala (11), Oivanen Mikko (16), Shumov (1), Sivula (17), Lehtonen (10), Kaaretkoski (l) oraz Ojansivu (1), Hietanen (1), Olli, Kankaanpaa i Oivanen Matti (2)

USA : Lee (13), Priddy (15), Millar (11), Salmon (6), Hansen (4), Gardner (7), Lambourne (l) oraz Stanley (2) i Thomas

 

Zobacz również :

Wyniki i tabela grupy C Ligi Światowej

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved