Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Czesław Kolpy: Poziom turnieju był bardzo wysoki

Czesław Kolpy: Poziom turnieju był bardzo wysoki

Tydzień temu Mazury żyły kolejnym z turniejów Swatch FIVB World Tour. Oto jak podsumował tegoroczne zmagania w Starych Jabłonkach trener naszej kadry Czesław Kolpy.

Jak ocenia Pan poziom sportowy tegorocznego World Touru w Starych Jabłonkach?

Jak na każdym WT poziom zawodników był bardzo wysoki, w końcu to czołówka światowa. Brazylijczycy faktycznie, na razie są bez dwóch zdań najlepsza parą na świecie, ale inni zawodnicy ich juz bardzo gonią. Na pewno wielkim zaskoczeniem jest tak wysoka pozycja pary z Hiszpanii. Przecież ten duet wcześniej nie mógł sie przebić przez eliminacje i regularnie przegrywał z naszymi parami.Czy jest szansa by w przyszłości, nasze duety walczyły o najwyższe miejsca w Pucharze Świata?

Ten rok jest przełomowy, dostaliśmy pieniądze na wiele startów zagranicznych i juz widać tego efekty, czego przykładem jest 9. miesjce Kądzioły i Szałankiewicza w Barcelonie i 3. miejsce Fijałka i Prudla w Szwajcarii. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że 3 polskie pary wystartują w Finale Mistrzostw Europy Seniorów.

Organizatorzy WT w Starych Jabłonkach znów zachwycili, a do tego nie zawiedli kibice.

Stare Jabłonki uważane są przez zawodników i przedstawicieli FIVB za najlepiej zorganizowany turniej na świecie. Uroku imprezie dodają malowniczo położone boiska nad jeziorem w lesie w Starych Jabłonkach. Dodatkowo w tym roku piękna pogoda przyciągnęła rzesze kibiców, prawdziwych miłośników siatkówki plażowej. Zarówno dla kibiców, jak i dla zawodników organizatorzy przygotowali imprezy towarzyszące między innymi: koncerty zespołów muzycznych, zabawy dla najmłodszych, dni kulinarne z różnymi kuchniami świata z najlepszymi szefami kuchni. To kolejny wielki sukces Tomka i Andrzeja Dowgiało.

Gdzie teraz zagrają nasze pary?

Teraz zagramy w kilku polskich turniejach z cyklu Grand Prix. W międzyczasie przygotowywać sie będziemy do finałów Mistrzostw Europy, a para Kądzioła-Szałankiewicz dodatkowo dostała miejsce w turnieju Grand Slam.

Rozmawiał Sławomir Pawlak – Strefa Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved