Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięstwo Brazylijek nad Amerykankami w Colorado

Zwycięstwo Brazylijek nad Amerykankami w Colorado

Przygotowujące się do startu w World Grand Prix i Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, ekipy USA i Brazylii, zagrały wczoraj w Colorado pierwszy z trzech zaplanowanych meczów towarzyskich. Brazylijki wygrały w tie-breaku.

Obydwie drużyny – Brazylia i Stany Zjednoczone – będą uczestniczyć w najważniejszych reprezentacyjnych rozgrywkach w tym sezonie, w World Grand Prix, który rozpocznie się już za nieco ponad tydzień, i w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Zarówno prowadzone przez José Roberto Guimarãesa, reprezentantki Brazylii, jak i podopieczne “Jenny” Lang Ping – Amerykanki, przygotowują się do tych imprez według specjalnego cyklu treningowego i bez kontaktów z szerszą grupą potencjalnych rywalek podczas tych turniejów. Brazylijki i Amerykanki wystartowały w rezerwowych składach podczas niedawnych zawodów Copa Panamericana, a w turniejach towarzyskich, jak między innymi w Abu Dhabi, Montreux czy Courmayeur, nie startowały w tym roku wcale. A wszystko to w tym celu, aby uzyskać maksymalnie wysoką formę podczas turnieju olimpijskiego w Pekinie.

Pierwsza konfrontacja tych zespołów, w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Colorado, zakończyła się zwycięstwem Brazylijek, po emocjonującym tie-breaku. Najlepiej punktującą zawodniczką brazylijską była Sheilla (23 pkt, w tym 18 z ataku. 4 blokiem i 1 as serwisowy). Tyle samo punktów dla ekipy USA zdobyła Logan Tom. Drugą punktującą zespołu Brazylii, była zdobywczyni 20 punktów, Paula Pequeno (18 z ataku, 1 blokiem, 1 as serwisowy).Dwa kolejne mecze towarzyskie między Brazylią i USA, zostaną rozegrane 13 i 14 czerwca.

Brazylia – USA 3:2

(25:20, 21:25, 25:23, 21:25, 17:15)

Składy zespołów:

Brazylia: Fofão, Walewska, Mari, Paula Pequeno, Fabiana, Sheilla, Fabi (libero) oraz Carol Albuquerque, Carol Gattaz, Joycinha. Trener: José Roberto Guimarães

USA: Lindsey Berg, Logan Tom, Kim Willoughby, Heather Bown, Cynthia Barboza, Danielle Scott, Stacy Sykora (libero) oraz Foluke Akinradowo, Cassie Busse, Robyn Ah Mow-Santos. Trener: “Jenny” Lang Ping

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved