Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wzmocnienia w Gdańsku

Wzmocnienia w Gdańsku

fot. archiwum

Szykują się wzmocnienia w Enerdze Gedanii. W przyszłym sezonie w miejsce Kingi Kasprzak na parkiecie pojawi się Katarzyna Zaroślińska. Szkoleniowiec drużyny, Grzegorz Wróbel liczy też, że po urlopie macierzyńskim na stałe do drużyny dołączy Anna Sołodkowicz.

Dla 24-latki trener widzi miejsce aż na trzech pozycjach. Przede wszystkim jednak te roszady mają na celu wzmocnienie gdańskiego przyjęcia zagrywki.

 

Katarzyna Zaroślińska wywodzi się z Gorzowa, urodziła się 3 lutego 1987 roku. Ma za sobą naukę w SMS Sosnowiec oraz występy w reprezentacji Polski kadetek i juniorek. Tam grała wspólnie z… Kasprzak , którą teraz zastąpi w Gdańsku. Już w 2006 roku Andrzej Niemczyk powołał tę zawodniczkę do szerokiej kadry narodowej seniorek (były na niej 53 siatkarki). Brała udział w kadrowym zgrupowaniu reprezentacji A i B w Szczyrku, w którym uczestniczyła m.in. gedanistka Marta Siwka . Po ukończeniu szkoły Katarzyna grała w I-ligowych drużynach Legionovii i Skry Bełchatów. Mierzy 187 centymetrów. Obecnie znajdowała się w obrębie zainteresowań jeszcze dwóch innych drużyn z PlusLigi Kobiet: Stali Mielec i AZS Białystok. – To leworęczna zawodniczka, bardzo perspektywiczna, może grać na przyjęciu jak i jako atakująca – chwali nowy nabytek trener Wróbel . 

Zaroślińska pomyślnie przeszła w Gdańsku testy. Natomiast ta sztuka nie udała się Magdalenie Kosińskiej , 21-letniej libero I-ligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Zaprezentowała się z dobrej strony, to ambitna siatkarka, ale na tej pozycji mamy zawodniczki odpowiedniej klasy. Obecnie naszym priorytetem jest zatrudnienie doświadczonej środkowej bloku – wyjaśnia gdański szkoleniowiec.

 

Na razie trener dużo sobie obiecuje po powrocie do drużyny po urlopie macierzyńskim Sołodkowicz . 24-letnia wychowanka Gedanii przed roczną przerwą występowała w LSK na pozycji przyjmującej. Teraz szkoleniowiec widzi dla niej jeszcze dwie nowe role. – Chciałbym, aby Ania spróbowała sił również na środku bloku oraz była naszym zabezpieczeniem pozycji libero, na wypadek gdyby Siwka znalazła sobie nowy klub – zdradził nam trener Wróbel .

źródło: energa-gedania.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved