Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl czeka na Brazylijczyków

Trefl czeka na Brazylijczyków

Łukasz Kadziewicz to jak do tej pory wciąż jedyne wzmocnienie zespołu siatkarzy Trefla Gdańsk. Brazylijczycy Rafael Redwitz i Bruno Zanuto, którzy w tym tygodniu mieli przyjechać do Gdańska, aby sfinalizować rozmowy, na razie do Trójmiasta nie dotarli.

Na przeszkodzie w dużej mierze stanęły kłopoty… włoskiego klubu Roma Volley, który ogłosił upadłość i wycofał się z rozgrywek Serie A. Co wspólnego z tym wydarzeniem mają Redwitz i Zanuto? Otóż ich menedżer reprezentuje również interesy siedmiu zawodników grających do tej pory właśnie w Roma Volley. Niespodziewanie spadły więc na niego nowe obowiązki, które nie pozwoliły mu na przyjazd do Gdańska już w tym tygodniu. – Jesteśmy z nim w stałym kontakcie – uspokaja dyrektor Trefla, Wojciech Kubicki. – Prawdopodobnie on i Brazylijczycy przyjadą do Gdańska w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że wtedy uda nam się sfinalizować rozmowy i podpisać kontrakty – podkreśla Kubicki. Przypomnijmy, że Redwitz ma 28 lat i jest rozgrywającym (ostatnio grał we francuskim Paris Volley), a 25-letni Zanuto to przyjmujący, który w minionym sezonie występował w zespole włoskiej Serie A Andreoli Latina.

W zawieszeniu pozostaje również sprawa pozyskania innego przyjmującego Zbigniewa Bartmana, który obecnie przebywa z reprezentacją Polski w Egipcie (w piątek biało-czerwoni zainaugurują tam swoje występy w Lidze Światowej), a także kwestia głównego sponsora klubu w przyszłym sezonie. Wśród potencjalnych „kandydatów” wymienia się cztery firmy: Lotos, Energa, Hestia oraz PGNiG.Autor: Tomasz Osowski („Gazeta Wyborcza Trójmiasto”)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved