Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Stanisław Szewczenko o dymisji Rubena Acosty

Stanisław Szewczenko o dymisji Rubena Acosty

- Przestrzegałbym przed pochopnymi opiniami o odejściu prezydenta FIVB Rubena Acosty, który przed kilkoma tygodniami zapowiedział swoją rezygnację w połowie czerwca na Kongresie w Dubaju - mówi wiceprezydent Rosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisław Szewczenko.

Jego dymisję Kongres FIVB może przyjąć lub nie. Szanse na nie przyjęcie są bardzo wysokie.

Stanisław Szewczenko powiedział, że ostatnio spotkał się z Rubenem Acostą. O dymisji obaj panowie nie rozmawiali. Dyskutowali natomiast o długoplanowych celach współpracy obu organizacji. – Myślimy o podpisaniu pomiędzy FIVB i stacją telewizyjną Sport ekskluzywnego kontraktu na transmitowanie wszystkich zawodów. Na razie coś takiego ma tylko japoński kanał NHK. Acosta oświadczył, że obecnie jest bardzo zadowolony ze współpracy z rosyjską federacją. Jeszcze nie tak dawno nie układała się ona, oględnie mówiąc, najlepiej.Wiceprezydent Szewczenko przypomniał, że trenerzy obu reprezentacji – Giovanni Caprara i Władimir Alekno – mają podpisane kontrakty do końca igrzysk olimpijskich. – Nie można więc mówić, że ich los uzależniony jest od wyników w Pekinie – powiedział. – Inna sprawa, że nasze siatkarki są mistrzyniami świata, a siatkarze zajęli drugie miejsca w Lidze Światowej i Pucharze Świata. Jakie więc cele, jak nie najwyższe, w igrzyskach można stawiać przed takimi zespołami.

Jeden z szefów rosyjskiej federacji, mówiąc o siatkówce klubowej, podkreślił, że obecnie szefom klubów nie sposób zarabiać na tej dyscyplinie sportu. – Dotyczy to nie tylko siatkówki rosyjskiej – powiedział. – W naszym kraju staje się ona niezłym produktem, ale na razie jest ciężko.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved