Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Siatkówka plażowa w Radomiu

Siatkówka plażowa w Radomiu

Od piątku w Radomiu będzie rozgrywany turniej eliminacyjny mistrzostw Polski kobiet w siatkówce plażowej. Na dwóch boiskach usytuowanych w samym centrum miasta o punkty do krajowego rankingu powalczy 16 żeńskich duetów.

Na podstawie aktualnego rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej osiem par ma już zagwarantowany udział w turnieju głównym. Pozostała ósemka zostanie wyłoniona w radomskich eliminacjach, które w piątek rano rozpoczną się na placu Jagiellońskim. Ciekawostką jest to, że zawody będą miały otwarty charakter. Oznacza to, że oprócz najlepszej aktualnie „ósemki” duetów w klasyfikacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej startować mogą zawodniczki niezgłoszone do cyklu Grand Prix. Licencję na grę w radomskich eliminacjach będzie można wykupić na miejscu, niemal tuż przed rozpoczęciem rywalizacji.

Organizatorzy – Radomskie Stowarzyszenie Siatkówki Plażowej – są już gotowi na przyjęcie siatkarek. – Od wtorku niemal wszystko zapięte jest na ostatni guzik. Organizacja turnieju nie jest dla nas nowością. Przed rokiem gościliśmy już siatkarzy, za co dostaliśmy sporo pochwał. Dlatego jestem przekonany, że od strony technicznej wszystko będzie perfekcyjne. Nie mamy tylko wpływu na aurę, ale mam nadzieję, że pogoda nie zrobi nam psikusa – powiedział „Gazecie Wyborczej” wiceprezes RSSP, Łukasz Ranecki.Ranga imprezy powoduje, że zawody powinny się cieszyć powodzeniem wśród kibiców. Dla nich zresztą zostały wybudowane trybuny, które mogą pomieścić około tysiąca osób. Dla zawodniczek natomiast oprócz zmagań o punkty do krajowego rankingu, dodatkową motywacją będzie z pewnością pula 15 tys. zł przeznaczona na nagrody. Choćby dlatego na radomskich boiskach będziemy mogli podziwiać czołowe siatkarki plażowe w kraju.

Niewykluczone, że o triumf powalczą między innymi liderki klasyfikacji PZPS Agnieszka Wołoszyn i Magdalena Michoń-Szczytowicz. Być może zaprezentują się także Dorota Wojtczak i Małgorzata Sobolewska oraz Dorota Wrzochol i Agnieszka Stankiewicz. Oba duety zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce w rankingu.

Fani siatkówki w Radomiu będą z pewnością trzymać kciuki za radomianki, które potwierdziły udział w eliminacjach. Mowa o Annie Gnyś i Kindze Sokołowskiej oraz Katarzynie Nadziałek i Klaudii Januszewskiej. Siatkarki, które na co dzień reprezentują barwy drugoligowego AZS-u Politechnika Radomska, oprócz walki o jak najlepszy wynik sportowy chcą się dobrze bawić. – Powalczymy najpierw o awans do turnieju głównego, a następnie spróbujemy zawalczyć o wysokie miejsce – powiedziała Gnyś.

Z kolei bardziej rekreacyjnie występ na radomskiej plaży traktuje Nadziałek. – Będzie fajna zabawa. Podejdziemy do występu czysto rekreacyjnie. Wynik sportowy też jest ważny i jeśli uda nam się przebić do turnieju głównego, będziemy zadowolone – oznajmiła nam kapitan akademickiego zespołu.

Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 9.30, natomiast zakończenie zaplanowano na niedzielę około godz. 15. Wstęp na wszystkie pojedynki jest bezpłatny.


Z kolei w dniach 20-22 czerwca do Radomia zjadą najlepsi siatkarze plażowi w kraju. Wówczas ponownie na placu przed radomskim teatrem odbędzie się finał Pucharu Polski, który jednocześnie będzie eliminacją do mistrzostw Polski. W imprezie wystąpią 24 najlepsze duety sklasyfikowane w rankingu PZPS, a pula na wygrane wynosi 30 tys. zł.

Autor: Radosław Olchowski („Gazeta Wyborcza Radom”)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved