Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Od nowego sezonu już RCS Czarni Radom

Od nowego sezonu już RCS Czarni Radom

fot. archiwum

Na tę decyzje od dłuższego czasu czekali nie tylko siatkarscy kibice - zarząd Radomskiego Centrum Siatkarskiego podjął uchwałę, na mocy której od nowego sezonu wszystkie zespoły tego klubu występować będą pod nazwą RCS Czarni.

Przesłanie jest czytelne, działacze RCS-u w ten sposób chcą nawiązać do tradycji związanych ze znanym w przeszłości klubem WKS Czarni Radom. – Od samego początku istnienia klubu nie kryliśmy, że historia i tradycja jest dla nas równie ważna jak teraźniejszość – podkreśla Janusz Stańczuk , prezes radomskiego klubu.

 

W tym miejscu warto przypomnieć, że RCS na sportowej mapie Radomia to jeden z jaśniejszych punktów. Szkoleniem w klubie objętych jest blisko 300 siatkarzy. Wizytówką jest drugoligowy zespół, ale działacze nie kryją, że naczelnym zadaniem jest praca z młodzieżową. – Ilość grup szkoleniowych, rozbudowana współpraca ze szkołami, zaangażowanie działaczy, w końcu praca szkoleniowców, na pewno pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość – podkreśla Tadeusz Prygiel , członek zarządu. 

O tym, że nie są to wyłącznie puste deklaracje najlepiej zaświadczają wyniki współzawodnictwa prowadzonego przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego dla Ministerstwa Sportu. W ubiegłym roku RCS pochwalić się mógł wyczynem jakiego już dawno nie notowano. Z 1177 miejsca w kraju RCS awansował na 262. "Skok" o 915 pozycji zwrócił uwagę największych znawców tematu. Klub pochwalić się może również innym wymiernym, ale i wiele mówiącym osiągnięciem. W 2006 roku RCS sklasyfikowany został na pierwszym miejscu ogólnopolskiego współzawodnictwa w siatkówce plażowej. Tego w historii radomskiego sportu jeszcze nie było.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved