Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Libero z Kędzierzyna w Farcie

Libero z Kędzierzyna w Farcie

fot. archiwum

Drugi, po Jakubie Procherze, zawodnik z Kędzierzyna-Koźla w Farcie Kielce. Warunki gry w Kielcach ustalił 19-letni libero Adam Swaczyna. Ostatnie trzy lata młody siatkarz spędził w zespole SMS Spała.

Chciałem grać w I lidze, ale większość silnych zespołów ma już zakontraktowanych zawodników. Tu jednak jest bardzo dobrze zorganizowany klub. Przekonały mnie atmosfera, perspektywa awansu i bardzo dobry trener – mówi nowy siatkarz Farta.

 

Szkoleniowiec kielczan Dariusz Daszkiewicz trenował go w SMS Spała, gdzie Swaczyna spędził ostatnie trzy lata. Urodził się w Kędzierzynie-Koźlu i jest wychowankiem tamtejszego MMKS (gra w III lidze). Z tym zespołem świętował przed dwoma laty zarówno brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, jak i srebro wśród juniorów. Na obu imprezach został wybrany na najlepszego libero. Jest również reprezentantem Polski. Także w 2006 roku z kadrą odnotował największy sukces – wygraną w Mistrzostwach Konfederacji Państw Wschodnioeuropejskich (EEVZA) w Daugavpils na Łotwie. 

Adam Swaczyna ma 176 cm wzrostu, 70 kg wagi, zasięg w ataku 311 cm, a w bloku 295 cm. Kielczanie będą musieli za niego zapłacić MMKS odstępne. Długość umowy z Fartem ma zostać ustalona na początku przyszłego tygodnia.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved