Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ambitne plany Politechniki Krakowskiej

II liga: Ambitne plany Politechniki Krakowskiej

fot. archiwum

AZS Politechnika Krakowska bez problemu utrzymałą się w ubiegłym sezonie w II lidze. Teraz działacze klubu zapowiadają budowę zespołu, który będzie w stanie powalczyć o znacznie większą stawkę niż ligowy byt.

W ostatnich dniach w krakowskim AZS Politechnika doszło do niezwykle ważnych decyzji. Przedstawiciele Zarządu AZS Marek Szlachta i Dariusz Pyko , w obecności Dyrektora CSIR PK Zbigniewa Kucii spotkali się z nowymi władzami Politechniki Krakowskiej, które od 1 września br. przez najbliższe 4 lata będą sprawowały pieczę nad uczelnią: Rektorem Elektem prof. Kazimierzem Furtakiem i Prorektorem Elektem prof. Leszkiem Mikulskim . Owocem tych rozmów jest podjęcie decyzji o kontynuowaniu polityki promowania i kreowania wizerunku Politechniki Krakowskiej na kolejne lata poprzez sekcję siatkówki mężczyzn. Występy siatkarzy w II lidze mają być przystankiem w realizacji celu, jakim są występy krakowskich inżynierów w I lidze. Na pewno realizacja tych założeń nie będzie możliwa tylko i wyłącznie w oparciu o finansowanie przez uczelnię, AZS, czy też wsparcie CSIR, ale przede wszystkim o sponsorów i zaangażowanie władz Miasta, na które wszyscy na Politechnice liczą.

 

Solidność władz klubu w kreowaniu marki wspierających klub partnerów, dała oddźwięk finansowy już przed zbliżającym się sezonem. Zwiększenie finansowania sekcji zapowiedział m.in. właściciel firmy SKALSKI, a swoją pomoc w dalszym ciągu zadeklarował krakowski MPEC. 

W krakowskim klubie trwają również działania mające na celu skompletowanie zespołu akademików na najbliższy sezon. Do tej pory klub przedłużył umowy na najbliższy sezon ze środkowymi: Marcinem Laskowskim i Tomaszem Płazą , atakującym: Michałem Dzierwą , rozgrywającym: Krystianem Bławatem . Ustalono również nowe warunki umowy z libero Mateuszem Mrozowskim . Klub ustalił również wstępnie warunki gry na najbliższy sezon z Mateuszem Śrutowskim , Robertem Banaszakiem oraz Pawłem Borkowskim .

 

W krakowskim zespole nie zabraknie na pewno nowych twarzy. Trener Jerzy Piwowar będzie miał do dyspozycji w nadchodzącym sezonie na pozycji przyjmującego Radosława Szymczaka wychowanka MOS Sieradz, który w minionym sezonie występował na parkietach PLS w zespole J.W. Construction Osram AZS Politechnika Warszawska. Szymczak ma ponadto za sobą występy w zespołach: SPS Zduńska Wola, Górnik Radlin, Gwardia Wrocław. Bliski podpisania umowy z akademikami jest środkowy Rafał Poprawa (mający za sobą drugoligowe występy w Okocimskim, a ostatnio w MKCIS Jaworzno).

 

Przez ostatnie tygodnie krakowski Klub przeprowadził testy, w których uczestniczyło prawie 30 zawodników. Trener Piwowar nie ukrywa, że z grona testowanych liczy na wielu młodych zawodników, wybierających studia w Krakowie, którzy nie tylko byliby uzupełnieniem składu, ale mieli istotny wpływ na obraz gry krakowskich inżynierów i walkę o najwyższe cele na II ligowych parkietach. W odbudowie silnej pozycji krakowskiej siatkówki mają pomóc działania klubu w zakresie budowy zaplecza pierwszego zespołu, które niebawem będą finalizowane przez AZS.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved