Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Hiszpanie bez Rodrigueza i Falasci polecieli do Warny

Hiszpanie bez Rodrigueza i Falasci polecieli do Warny

fot. archiwum

Bez Guillermo Falasci i Israela Rodrigueza polecieli do Warny reprezentanci Hiszpanii. W pierwszym dwumeczu mistrzowie Europy zmierzą się z kardą Martina Stoewa. Obaj gracze dostali czas na wyleczenie swoich urazów.

Dla Hiszpanów, którzy zagrają w grupie z USA, Finlandią i Bułgarią, Liga Światowa jest imprezą docelową w tym sezonie. Dlatego też na początku rozgrywek trener Mendez postanowił oszczędzić dwóch podstawowych zawodników, którzy jak sam mówił na pewno będą przydatni podczas kolejnych weekendów Ligi Światowej.

 

Już podczas turnieju kwalifikacyjnego w Dusseldorfie mówiło się, że główne postacie hiszpańskiej kadry mają problemy ze zdrowiem. Kto był w Niemczech, widział grymas bólu na twarzy Israela Rodrigueza po każdym jego ataku. – Israel jest zawodnikim, który nigdy sam nie zgłosi, że coś go boli – twierdzi drugi trener Hiszpanii, Tomas Alvarez . – Podczas turnieju w Niemczech lekarz naszej drużyny sam zaproponował, że porozmawia z trenerem o stanie zdrowia zawodnika. Israel głośno jednak odmówił . 

Jeśli trener ufa mi zabierając ze sobą na tak ważny turniej i wierząc w moją dyspozycyjność, nie mogę po prostu powiedzieć, że coś mnie boli – wyjaśnił nam Israel Rodriguez . – W Niemczech byłem dla zespołu a nie dla siebie i to dobro zespołu a co za tym idzie końcowy wynik był dla mnie najważniejszy . Przebieg wydarzeń na boisku spowodował jednak, że w meczu z Niemcami w końcowych fragmentach gry na parkiecie pojawili się zmiennicy. – W końcu musieliśmy go zdjąć z boiska bo ból uniemożliwiał mu normalną grę – powiedział Tomas Alvarez .

 

Jak prorokują hiszpańskie media, debiut w Lidze Światowej 2008 nie będzie łatwy dla podopiecznych Marcelo Mendeza . Prasa przypomina ostatni mecz obu ekip podczas listopadowego Pucharu Świata, gdy Bułgarzy pokonali Hiszpanów 3:1.

 

W miejscu dwóch nieobecnych pojawili się Juan Carlos Barcala jako atakujący oraz Fran Rodriguez jako przyjmujący. Pozostali gracze hiszpańskiej kadry pozostali bez zmian. Na rozegraniu wystąpią Miguel Angel Falasca i Alfonso Flores, rolę pierwszego atakujaćego przejmie Iban Perez, na przyjęciu zagrają Enrique De la Fuente, Manuel Sevillano, Luis Pedro Suela, na środku José Luis Moltó, Julián García-Torres, Javier Subiela oraz Alexis Valido jako libero.

 

* Z I.Rodriguezem i T.Alvarezem rozmawiała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved