Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Serbia w najsilniejszym składzie przeciwko Brazylii

Serbia w najsilniejszym składzie przeciwko Brazylii

fot. archiwum

Na niezwykłe emocje zanosi się już w najbliższy weekend w São Paulo, gdyż w Centrum "Ibirapuera" rozgrywane będą dwa mecze w Lidze Światowej, pomiędzy drużynami Brazylii i Serbii.

Na wyprawę do Brazylii, trener reprezentacji Serbii, Igor Kolaković zabrał ze sobą najsilniejszy obecnie skład, jakim dysponuje. Drużyna serbska składa się z następujących zawodników: Nikola Grbić i Vlado Petković (rozgrywający); Ivan Miljković i Sasa Starović (atakujący); Andrija Gerić , Marko Podrascanin i Novica Bjelica (środkowi bloku); Bojan Janić , Nikola Kovacević , Dejan Bojović i Milos Nikić (przyjmujący) oraz Marko Samardzić (libero).

 

Grać przeciwko Brazylii, to wielka sprawa. Chcielibyśmy zacząć oficjalną część sezonu od spektakularnych zwycięstw. Myślimy o tym, żeby wygrać obydwie konfrontacje z Brazylijczykami w São Paulo. Nasze podstawowe nastawienie jest jednak takie, aby wyjść przeciwko Brazylijczykom, i zagrać dwa bardzo dobre sportowo mecze, tak, aby kibice i my sami, mogli się cieszyć wspaniałym widowiskiem – powiedział po przylocie reprezentacji Serbii do Brazylii, trener Igor Kolaković . 

W 2008 roku reprezentacja Serbii startuje w jedenastej, kolejnej edycji Ligi Światowej. 31-letni serbski środkowy bloku, Andrija Gerić , jako jedyny spośród obecnie grających siatkarzy, brał udział we wszystkich dziesięciu poprzednich edycjach Ligi Światowej, rozgrywając tylko w ramach tego cyklu 132 mecze w reprezentacji.

 

Naszym zamierzeniem jest odnieść sześć zwycięstw w pierwszych sześciu meczach tegorocznej Ligi Światowej, które rozgrywamy poza granicami kraju. Jeżeli tego dokonamy, wtedy będziemy w komfortowej sytuacji podczas spotkań na własnym terenie. Mimo że Brazylijczycy mają zapewniony udział w finałowym turnieju tegorocznej Ligi Światowej, to jednak Brazylia jest zawsze Brazylią… Ale my i tak zamierzamy ich pokonać i to dwa razy… Przed startem Ligi Światowej wykonaliśmy morderczą pracę na treningach. Jestem pewien, że jesteśmy gotowi do tego, aby stawić Brazylijczykom udanie opór i wygrać z nimi. Z pewnością, pierwsza – wyjazdowa – część tegorocznej Ligi Światowej, będzie dla nas bardzo udana – powiedział Andrija Gerić .

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved