Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pamapol Siatkarz Wieluń kompletuje pierwszoligową kadrę

Pamapol Siatkarz Wieluń kompletuje pierwszoligową kadrę

Wciąż nie jest znany pełny skład na kolejny sezon pierwszoligowego Siatkarza Wieluń. Tempo kompletowania zespołu zależy od tego, jak szybko zamknięte zostaną negocjacje warunków kontraktów z poszczególnymi zawodnikami.

W chwili obecnej pewne jest już, że w barwach wieluńskiego klubu zagrają: Mikołaj Sarnecki (przyjmujący z atakiem), Maciej Zajder (środkowy), Michał Błoński (przyjmujący z atakiem) i Bartłomiej Matejczyk (rozgrywający) – dotychczas zawodnicy drugiego zespoły Skry Bełchatów. Ponadto dołączą do nich dwaj środkowi: Bartosz Buniak z Rafako Racibórz oraz Wojciech Sobala (Joker Piła). Wiadomo juz, że Dominik Witczak zamiast na boisku w Wieluniu, grać będzie w Kędzierzynie-Koźlu, ponadto na pewno do Siatkarza nie trafią też brani wcześniej pod uwagę Paweł Szabelski (z AZS Nysa) i Daniel Wilk (z Gwardii Wrocław).

Do Wielunia w nowym sezonie wróci Szymon Kosmęda (dotąd rozgrywający Delic-Pol Częstochowa). W zespole pozostaną niektórzy spośród dotychczasowych siatkarzy Pamapolu: Tomasz Zychla (przyjmujący z atakiem), Wojciech Paniączyk (środkowy) i – po dłuższych negocjacjach – Dominik Żmuda (przyjmujący z atakiem). – Buduje się tu mocny zespół, w którym widzę dla siebie miejsce. Oferty z innych klubów może i były lepsze finansowo, ale przecież Wieluń to Wieluń – podsumował swoją decyzję Dominik.Być może do ich grona dołączą jeszcze Bartosz Macurek i Mateusz Sobieraj. – Chcemy, by wieluńscy zawodnicy do nas wracali i mieli możliwość grania przed własną publicznością – mówi Mariusz Grabczak, członek zarządu.

Wciąż trwają natomiast poszukiwania głównego atakującego – w kręgu zainteresowania klubu znajduje się obecnie zawodnik z parkietów PLS-u – Marcin Lubiejewski, odchodzący z Mlekpol AZS Olsztyn.

źródło: pulswielunia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved