Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Megius Roma Volley nie zagra w Serie A w sezonie 2008/09!

Megius Roma Volley nie zagra w Serie A w sezonie 2008/09!

Dzisiejszego popołudnia włoski świat siatkarski przeżył olbrzymi szok. Prezydent klubu Roma Volley podał do wiadomości, że podjął decyzję, aby nie zgłaszać zespołu Megius Roma Volley do rozgrywek Serie A, w sezonie 2008/09.

Od sezonu 2006/07 w rozgrywkach Serie A występowała Megius Roma Volley, która odkupiła miejsce w najwyższej klasie rozgrywek od Premier Hotels Crema. Drużyna z Rzymu miała za zadanie podbić europejskie boiska. Pomóc mieli w tym zawodnicy tacy jak Mastrangelo czy Savani. Zadanie okazało się jednak trudniejsze, niż początkowo zakładano. W ciągu dwóch lat klub zdołał wywalczyć „jedynie” Puchar CEV, a w lidze zajmował miejsca tuż za podium.

Prezydent Romy stracił cierpliwość i wiarę w zespół, postanawiając nie zgłaszać go do przyszłorocznych rozgrywek. – To była bardzo trudna decyzja, ale podjąłem ją przy zgodzie reszty klubu. Zdecydowaliśmy, że nie przeniesiemy klubu do innego miasta ani też nie będziemy przebudowywać składu. Nigdy nie zgłosiłbym do rozgrywek zespołu, którego celem byłoby jedynie utrzymanie się w lidze – przyznał prezydent Romy, Massimo Mezzaroma.Przyczyną rezygnacji nie były wyłącznie względy sportowe. – Wyniki z dwóch ostatnich lat uświadomiły mi, że wielkie miasta nie są odpowiednim miejscem dla wielkiej siatkówki – powiedział Mezzaroma, który jednocześnie podkreślił brak wsparcia ze strony miasta. – Chciałem pokazać, że można zbudować silną drużynę i że mam plan jej budowy, ale zabrakło wsparcia. Władze miasta nie były zupełnie zainteresowane tą dyscypliną sportu, podczas gdy w wielu innych włoskich miastach przyjętoby nas z otwartymi rękoma.

Wycofanie Romy z rozgrywek Serie A nie oznacza jednak, że siatkówka zniknie ze stolicy Włoch – Chciałbym podkreślić, że siatkówka nie zniknie zupełnie z Rzymu. Do rozgrywek Serie B zgłoszona zostanie grupa zdolnych juniorów – zadeklarował Mezzaroma. – To odpowiednia ranga rozgrywek dla takiego miasta jak Rzym.

Na decyzji najbardziej ucierpią kibice, którzy nie będą mieli już okazji oglądać w swoim mieście najlepszych siatkarzy świata. Jak widać na przykładzie Romy, pieniądze to nie wszystko i tylko na ich podstawie nie można zbudować silnej drużyny. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie miejsce drużyny z Rzymu. Podobno mają być rozegrane mecze barażowe, w których jednym z uczestników ma być Marmi Lanza Verona, która przegrała finałowy play-off w Serie A2 z zespołem z Forli. Jedyne co w tej chwili jest pewne, to to, że wielu znakomitych siatkarzy, takich jak Miljkovic, Tofoli, Mastrangelo czy Henno w tym momencie szukać będzie nowych pracodawców. Kto wie, może któryś z nich zawita nad Wisłę?

Zawodnicy Romy wystawieni na listę transferową:

rozgrywający
Coscione, Tofoli, Zaytsev

atakujący
Miljkovic, Hernandez, Vissotto

przyjmujący
Savani, Marshall, Martino, Molteni

środkowi
Mastrangelo, Semenzato, Giretto, Kooistra

libero
Romero, Henno

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved