Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewolucja zamiast rewolucji

Ewolucja zamiast rewolucji

fot. archiwum

Ewolucja zamiast rewolucji w Dąbrowie Górniczej, czyli kontynuacja sprawdzonej strategii budowy drużyny na kolejny rok w Plus Lidze Kobiet. Po udanym sezonie i zajęciu piątego miejsca zespół z Zagłębia Dąbrowskiego zdobył pierwsze doświadczenia i wyciągnął wnioski.

Zarząd klubu rozważał wiele propozycji i podpisał już część umów, jednak dalej poszukuje nowych zawodniczek. Z dotychczasowego składu kontrakty skończyły się Annie Białobrzeskiej , Ewie Cabajewskiej , Marcie Czerwińskiej , Karolinie Pazderskiej oraz Magdalenie Piątek , która z powodu kontuzji odniesionej w trakcie spotkania z Centrostalem Bydgoszcz rozpocznie treningi najwcześniej za kilka miesięcy i w tym czasie zostanie podjęta decyzja o dalszej współpracy. Pracę z zespołem zakończył również trener Wiesław Popik .

 

W nadchodzącym sezonie trenerem zespołu będzie Waldemar Kawka , który w roku 2007 wywalczył awans do Ligi Siatkówki Kobiet. 

Kontrakty podpisały nowe zawodniczki:

 

Magdalena Sadowska – atakująca (184 cm), urodzona w 1979 roku w Świdnicy, jest wychowanką miejscowej Polonii, grała też w SMS-ie Sosnowiec, Nike Węgrów i Skrze Warszawa, przez ostatnie lata reprezentowała niemiecki VfB 91 Suhl.

 

Joanna Stanucha-Szczurek – przyjmująca (184 cm), urodzona w 1981 roku w Goleniowie, wychowanka miejscowego Barmin-u, grała w też w SMS-ie Sosnowiec oraz przez siedem sezonów w BKS-e Bielsko-Biała.

 

Beata Strządała – przyjmująca (190 cm), urodzona w 1976 roku. Pochodzi z Cieszyna. W swojej karierze reprezentowała barwy takich klubów jak Piast Cieszyn, Kolejarz Katowice, Dick Black Andrychów, Danter Poznań, Winiary Kalisz, PTPS Nafta-Gaz Piła oraz BKS Bielsko-Biała.

 

Aleksandra Liniarska – środkowa (188 cm), urodzona w 1981 roku w Poznaniu. Grała w Energetyku Poznań, AZS AWF Poznań, Nike Węgrów, ubiegły sezon spędziła grając w Pałacu Bydgoszcz.

 

Aktualnie prowadzone są negocjacje z zawodniczkami grającymi na pozycji rozgrywającej oraz atakującej. Do składu na sezon 2008/2009 zostaną również dołączone dwie juniorki. Siatkarki po roztrenowaniu i powrocie z urlopów wznowią treningi w pierwszych dniach sierpnia.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved