Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Debiut Wielkiej Brytanii w Lidze Europejskiej

Debiut Wielkiej Brytanii w Lidze Europejskiej

W najbliższy weekend rozpoczną się rozgrywki tegorocznej edycji Ligi Europejskiej. W dniach 13-15 czerwca drużyny Grecji, Holandii, Słowacji i Wielkiej Brytanii będą rywalizować w jednym z turniejów - organizowanym w słowackiej Zilinie.

Już dzisiaj siatkarze Wielkiej Brytanii odlecieli na Słowację, aby jak najlepiej zaaklimatyzować się i przygotować do turnieju. Trener Harry Brooking powołał na wyjazd na Słowację następujących zawodników: Benjamin Pipes, Mark Plotyczer, Matthew Howe, Mark McGivern, Andrew Pink, Jonathan Herley, Joel Miller, Christopher Lamont, Nathan Bennett, Daniel Weemes, Kieran O’Malley i Andrew Benson.

Reprezentacja Wielkiej Brytanii jest debiutantem w Lidze Europejskiej. – Robimy kolejny krok w stronę dobrego występu w Igrzyskach Olimpijskich 2012, które będą rozgrywane w Londynie – powiedział Kenny Barton, menadżer drużyny. – Po spektakularnym zwycięstwie nad Danią w mistrzostwach Europy, fajnie będzie zobaczyć naszą drużynę na własnym terenie w kolejnym turnieju.Rzeczywiście, już 27 czerwca Liga Europejska zagości na Wyspach Brytyjskich. Gospodarze zmierzą się wówczas z Portugalią, Słowacją i Grecją. Mecze rozgrywane będą w Angielskim Instytucie Sportu w Sheffield. – Będzie to kolejne fantastyczne wydarzenie oraz niecodzienna szansa dla okolicznych mieszkańców, aby zobaczyć siatkarzy, grających na najwyższym poziomie – dodał kierownik obiektu w Sheffield, Paul Hudson.

źródło: reprezentacja.net, volleyballengland.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved